Aktuality

V pátek 11.10.2019 se konal v parku u Chodovské tvrze již 25. ročník přespolního běhu Cross cup.

Chtěla bych poděkovat všem našim osmdesáti žákům, že se závodu zúčastnili a poprali se s dlouhou tratí. Na Cross cupu bývá vždy vysoká účast škol Prahy 11 a umístit se v první desítce či dokonce získat medaili je velkolepý úspěch.

Jako v loňském roce, tak i letos byl v celkovém hodnocení škol náš první stupeň úspěšnější než druhý stupeň. Umístil se na třetím místě a vyhrál krásný pohár. Druhý stupeň byl až devátý z celkem deseti škol.

A kdo byl z našich běžců nejúspěšnější? Markéta ze 3.B k radosti nás všech vyhrála! Dále jsme měli tři stříbrné medaile zásluhou Martina ze 3.B, Amélie ze 3.A a Matyášeze 4.B. Maxim z 5.B doběhl na nepopulárním čtvrtém místě, Jára ze 4.B byl pátý.

Na druhém stupni jsme získali jednu jedinou medaili, ale zato tu nejcennější, zásluhou Tonyho z 8.B, který nás svým vítězstvím úplně šokoval. Chlapci 8. a 9. tříd běhají již dva šestisetmetrové okruhy. Tony běžel takticky a dobře si rozložil síly. Po prvním okruhu byl asi pátý, ale ve druhém postupně všechny své soupeře předběhl a v čele se udržel až do cíle. Pěkně běžel i Albert ze 6.B, skončil pátý.

Na Cross cupu se stala neuvěřitelná věc. Někdo ukradl ze stolu dva poháry a všechny stříbrné medaile. Připomínalo to situaci z filmu Hoří, má panenko, kdy byla rozkradena celá tombola. Nechápu, jak někdo může mít radost z poháru, který nevyhrál. Jak napsal Ota Pavel: „Sport by měl být jak studánka čisté vody“. A takovéto praktiky do něj rozhodně nepatří.

Jiřina Štrossová, uč. TV

Naše družiny spolupracují a zapojily se do projektu „Sportujeme se Sportlines“

Začínáme v pondělí 11.11.2019

• Ve spolupráci se Sportlines připravila naše škola pro družinové děti pravidelnou hodinovou lekci netradičních sportů a aktivit, které budou probíhat každé pondělí od 14 do 15 hodin v areálu sportovního centra Squashpoint Květnového vítězství 79, Praha 11

• První hodina proběhne v pondělí 11. 11. 2019. Prosíme ať mají děti s sebou oblečení na sport do haly a láhev na pití.

Sportlines a.s. je cestovní kancelář, která se zabývá pobyty pro školy, zážitkovými akcemi, volnočasovými aktivitami a příměstskými tábory pro děti a mládež.

Naše děti sesbíraly 4.787,5 kg kaštanů a potřetí obhájily první místo ve sběru kaštanů mezi školami středočeského kraje.

Nyní vybírají zvířátko z pražské ZOO, jehož adopci bude sponzorovat odběratelská firma. Výběr probíhá do 20.11.

Nejpilnější sběrači :

3.B - 786kg

5.B - 417kg

2.B - 383kg

1.A - 327kg

Všem moc děkujeme, úspěch je společný :)

Mgr. Lenka Mikušiaková

Vážení rodiče,

i v tomto školním roce pojedeme s dětmi druhého stupně na společnou školu v přírodě. Máme zamluvený termín od pondělí 22.6. do pátku 26.6.2020. Je to těsně před prázdninami, vysvědčení děti dostanou v pátek při odjezdu ze ŠVP (v pondělí 29.6. a úterý 30.6. bude ředitelské volno). Pojedeme opět do „naší“ oblíbené Žihle - Poustek, kde to již mnoho dětí dobře zná. Žihle se nachází severně od Plzně. Okolo areálu, kde budeme ubytovaní, se rozkládají zdravé, voňavé lesy, přímo v areálu je rybník, několik hřišť, louka, ohniště. Máme zamluvený celý areál. Někdo bude ubytovaný v bungalovech (většinou ti nejstarší), někdo v budovách. Celodenní stravování je na úrovni, jídlo vždy chutné a v dostatečném množství.

Dopolední program připravují učitelé. Jsou to různé aktivity, které probíhají převážně venku pod širým nebem. Jsou to např. orientační běh, střelba, softbal, jóga, petang, posilování, stolní tenis, míčové hry. Uvnitř nebo na terase bývají např. stolní hry a hlavolamy. Děti si vybírají z nabídky, co chtějí. Odpoledne pro ně mají připravený svůj pestrý program převážně mladí lektoři.

Cena bude podobná jako v loňském roce, tzn. cca 3000 Kč. Upřesníme to, až budeme znát celkový počet zájemců.

Přihlášky odevzdávejte třídním učitelům pokud možno do poloviny listopadu, nejpozději však do 21.11. 2019 na třídní schůzce.

Na pozdější přihlášky nebude brán zřetel. Zálohu vybereme během ledna (ještě upřesníme).

Mgr. Jiřina Štrossová, uč. Tv

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA ke stažení

V počasí, že by psa nevyhnal, se konal ve čtvrtek 3.10. a v pátek 4.10.2019 atletický 4-boj pětičlenných družstev na ZŠ Donovalská. Výkony toho nejhoršího z družstva se škrtají. Nevedli jsme si špatně, ale přesto jsme dosáhli jen na jedinou medaili, bronzovou, a to zásluhou starších žáků Šimona, Adama, Filipa a Vítka z 9.A. Jinak jsme byli třikrát pátí, což bylo trochu zklamání. Zvláště starší dívky, Anička, Aneta, Natálie a dvě Katky, pomýšlely na medaili, protože loni ji získaly. To měly ale ještě v družstvu Alici a Šárku, které již odešly na střední školu.

Některé výkony našich atletů byly vynikající. Třeba Honza ze 6.B hodil kriketovým míčkem závratných 55,75 m! I jeho 60m za 8,7 „bralo“ hodně bodů. Adam běžel 1 km za 3:21, Šimon za 3:26. Vítek skočil do výšky 153 cm a Natálie ze 7.A skočila 142 cm. A to skáčou do výšky jen párkrát za rok v hodinách TV. Natálie běžela i 60m výborně, za 8,8. Je opravdu velmi talentovaná. Vrh koulí se povedl Katce. Jejích téměř 9m nám udělalo radost.

Všem atletům děkuji za bojovnost a vůbec ochotu jít závodit v nevlídném podzimním počasí. Někteří ani nechtěli jít, ale kvůli mně šli. A toho si velmi považuji.