Sbíráme papír, noviny, časopisy, svázané nebo v krabicích. NESBÍRÁME PAPÍROVÉ KARTONY.

Pro urychlení je dobré mít papír zvážený, ale váha je k dispozici a pomocníci z řad druhostupňových siláků budou připraveni.

K1 – 7.30 – 7.55  parkoviště mezi pavilony B a A

K2 – 7.30 – 7.55  boční vjezd pojezdovou bránou vlevo od hlavního vchodu, proti bráně u plotu budou umístěny palety na papír.

Nejedná se o soutěž, ale budeme rádi, když se každá třída co nejvíce zapojí a přispěje tak k naplnění pokladničky žákovského parlamentu.

Ten získané finance využívá při pořádání celoškolních akcí, jako jsou sportovní soutěže, kuchařská a výtvarná soutěž, šachový turnaj, soutěž 5 x 5 a další (medaile, poháry, věcné ceny) a přispívá každý rok na Poslední zvonění žáků 9. ročníků.

V úterý 19.9.2023, symbolicky v den narození Dany a Emila Zátopka, se konal na hřišti ZŠ Donovalská atletický čtyřboj pro děti z prvního stupně. Soutěžila osmičlenná družstva z 2., 3. a 4. tříd. My jsme přišli omylem o hodinu dříve, což se ale ukázalo jako výhoda, protože jsme si vyzkoušeli a natrénovali hod raketkou, skok z místa i překážkový běh.

A pak se stalo něco, co nikdo nečekal. Naši atleti z druhé třídy vyhráli! Nemohli jsme tomu ani uvěřit. Naše radost byla nezměrná. Pro některé děti to byla jejich první medaile v životě a první pohár, který chtěl každý držet a každý ho chtěl nést do školy, tak se v tom musely střídat. A kdo pro nás zlato vybojoval? Ester, Michaela a Viktor z 2.B, Petra a Adéla z 2.F, Filip a Jakub z 2.A a Matěj z 2.D. Eliška z 2.A byla náhradnicí a závodila mimo soutěž. Nejvíce bodů pro družstvo získal Kuba, který hodil raketkou 20,80m a z místa skočil 155cm.

Atleti 3. tříd byli pátí a 4. třída skončila sedmá. Škoda, že nám při štafetách několikrát spadl kolík, jeho sbírání nás zdrželo. Ale nebyli jsme sami, komu spadl kolík. Závodilo celkem devět škol Prahy 11.

Všem dětem děkujeme za vynikající reprezentaci Květňáku a děkujeme i několika rodičům, kteří se na nás přišli podívat a mohutně povzbuzovali, což jistě přispělo k našemu pěknému umístění.

Jiřina Štrossová, uč. TV

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost, která se koná 19. září v čase 16 - 18 hodin na travnaté ploše u haly K1.

• 18:00 hod.  Zakončení.

Tři žáci Květňáku postoupili do republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, což bylo již samo o sobě velikým úspěchem, protože do finále postupují jen vítězové krajských kol. To znamená, že Filip (5.A), Martin (7.B) a Natálie (9.D) byli nejlepší v Praze. Jako družstvo (osmičlenné) jsme nepostoupili, ani jsme nebyli vylosovaní jako „lucky loosers“, to se nám poštěstilo jen loni.

Brněnské finále je veliká sportovní událost, náročná jak pro sportovce, tak organizátory. Ti vše zvládli na výbornou, pomáhala jim armáda i policie ČR. Závody nás provázel komentátor Štěpán Škorpil. Na autogramiádu i exhibici osobností přijelo hodně našich bývalých olympioniků, např. tenistka Lucie Šafářová s dcerkou, kanoista Martin Doktor a samozřejmě nechyběla ani trojskokanka Šárka Kašpárková. Doprovodný program byl bohatý, na nudu nebyl čas.

Se svými učiteli přijelo ve středu 6. 9. do Brna přes 600 žáků ze 189 škol naší republiky. Někteří učitelé také závodili. Pět disciplín desetiboje probíhalo ve čtvrtek a pět v pátek. A jak jsme dopadli?

Filip: 4868 bodů, 22. místo (z 23), zlatý odznak všestrannosti
Martin: 6924 bodů, 9. místo (z 31), diamantový odznak všestrannosti
Natálka: 6518 bodů, 39. místo (ze 102), zlatý odznak všestrannosti

Z nejlepších výkonů bych uvedla Martinovo 275 přeskoků přes švihadlo za 2 minuty (826 bodů), 91 lehů-sedů za 2 minuty (820 bodů) a 75 kliků za 2 minuty (690 b.). Natálka uběhla 60m za 8,49 (882 b.), do dálky skočila 491cm (720 b.). Filip uběhl 1km za 3:55 (830 b.).

To, že nikomu nechyběla bojovnost, dokazuje i jedna dívka, která si při běhu na 60m zlomila ruku, ale desetiboj nevzdala a druhý den absolvovala všech zbylých 5 disciplín s rukou v sádře. Výjimečný výkon předvedla i jedna paní učitelka z Chotěboře, vítězka víceboje učitelek. Přes švihadlo skočila za 2 minuty 378-krát (1170 bodů)! To je 3 přeskoky za vteřinu. A to se neskáče jen vpřed. Ještě vzad, „vajíčko“ a „koníček“ (po 30 vteřinách). Zkuste si to.

Zajímavý je i původ medailí pro vítěze. Jsou z plastů vylovených v moři a na „rubové“ straně je QR kód, pod kterým lze načíst výkony závodníka dosažené v desetiboji.

Do Prahy jsme se vrátili vlakem v pátek už za tmy, ale plny dojmů a zážitků. Jsem přesvědčená, že na brněnské finále budou děti vzpomínat celý život.