Aktuality

Základní informace si můžete přečíst na webu Mensy nebo v letáčku, který děti dostaly od třídních učitelů. 

V případě zájmu o testování Vašeho dítěte, oddělte z letáčku závaznou Přihlášku a vyplněnou ji odevzdejte třídnímu učiteli. Termín odevzdání je do 9. 3. 2020. Zároveň je nutné vyplnit také Elektronickou přihlášku na webu Mensy. Bude pro žáky Květňáku zveřejněna po 10. březnu. Nezapomeňte, prosím, na její vyplnění na www.mensa.cz/testovani-iq.

Termíny: 
Závazná přihláška třídním učitelům: do 9. března 
Elektronická přihláška na webu Mensy: zveřejněna po 10. březnu

150 Kč přinesou žáci až do testovací učebny (o organizaci na K1 i K2 budete včas informováni). Převezme je testující z Mensy proti potvrzení pro Vás (bylo to tak i v minulých letech).

Třídní učitele bychom výběrem peněz zbytečně zatěžovali. Snažíme se vždy o pohodový průběh, aby přihlášení žáci měli co nejlepší podmínky pro řešení úloh.

Mensa na stránkách Květňáku - Únorové novinky z Dětské Mensy zde>>

 

Přejeme hezký Den svatého Valentýna!

V pondělí 3. 2. 2020 se konal na ZŠ Ke Kateřinkám turnaj v přehazované. A naši žáci si vedli výborně!

Po velikém, nervy drásajícím boji vydřeli stříbrné medaile. S vítězným Milíčovem remizovali, ale remizovali i s Kateřinkami, porazili Donovalskou a „Mikulku“. Z medaile jsme měli velikou radost. Chyběli nám tři hráči (přes víkend onemocněli), tak jsme měli obavy, jak se nám bez nich povede. Ale zvládli jsme to. Nejlepším naším smečařem byl Honza z 5. D, ale i ostatní hráli skvěle. Byli to z 5. D ještě Dmytro, Nicol a Aneta, z 5. B Maks, Tomáš a Rebeka.

J. Štrossová, uč. TV

V pondělí 27. 1. a v úterý 28. 1. 2020 se konal již 10. ročník Kop Cupu – kopané smíšených družstev tříd prvního stupně. Hrálo se v tělocvičnách Květňáku a v hale JM. Kop Cupu se zúčastnilo 8 škol Jižního Města. Naši malí fotbalisté se soupeřů nelekli a vedli si výborně. Stříbrné medaile vybojovala první, druhá i třetí třída, čtvrtá třída dokonce zvítězila a pátá třída skončila třetí. Naši fotbalisté obstáli ve vysoké konkurenci a my děkujeme nejen jim, ale i jejich učitelům a trenérům, kteří je dobře připravili, za vynikající reprezentaci školy.

J. Štrossová, uč. TV

Dny otevřených dveří - 13. února a 4. března

více info:

K1 

K2

 

 

Kalendář školy

 

Projekty a partnerství v projektech

Sociální sítě ZŠ Květnového vítezství