Aktuality

Letní fotografická soutěž Květňáku - právě probíhá

 

Květňákové objektivy a prázdniny 2020

Kategorie:

1) STREET FOTO

2) PŘÍRODA 

Rádi fotíte? Jsi žákem naší školy? 

Pošli svoje vlastní foto letošního léta se svým jménem, datem a místem pořízení, odkazem nebo emailem.

Kdy?    od 1. 7. do 31. 8. 2020

Kam?  na email simona.ptackova@kvetnak.cz 

Ceny? ano, budou 

Kdo bude v porotě? Tým učitelů a fotograf Zdeněk Lhoták 

MgA. Zdeněk Lhoták pracuje jako volný fotograf, organizátor a pedagog. Studoval Fakultu tělesné výchovy a sportu a obor umělecká fotografie na Fakultě filmové a televizní (FAMU).
Letos získal ocenění Osobnost české fotografie 2019 za dlouhodobý přínos fotografii.

Vážení strávníci.

 

Vzhledem k vývoji cen potravin – především růstu cen ovoce a zeleniny, masa, mléčných výrobků dojde od září ke zdražení obědů.

I když tento krok není oblíbený, ale z důvodu zachování kvality obědů, jsme nuceni k němu přistoupit.

Věk 7-10 let 32,- Kč trvalý příkaz    704,- Kč
Věk 11-14 let  34,- Kč trvalý příkaz    748,- Kč
Věk 15 a více let 36,- Kč trvalý příkaz    792,- Kč
Cizí 67,- Kč trvalý příkaz 1.474,- Kč

Děkujeme za pochopení.

Vaše školní jídelna

Příběhy našich sousedů - Post Bellum 2020

Ve středu 17. 6. se v Praze 11 uzavřel další ročník projektu společnosti Post Bellum, který se jmenuje:

 Příběhy našich sousedů. 

Děti v něm představují veřejnosti osudy pamětníků.

Letošní ročník byl ovlivněn pandemií koronaviru, kvůli které byla zrušena prezentace v KC Zahrada. Místo ní se týmy jen krátce setkaly, stručně představily své pamětníky a zhodnotily projekt. Na závěr pak byly vyhlášeny nejúspěšnější týmy.

Naše děti, stejně jako vloni, skončily v silné konkurenci základních škol a jednoho gymnázia    z Jižního Města na nepopulárním 4. místě. Přesto zaslouží velkou pochvalu, protože věnovaly projektu  mnoho hodin ve svém volném čase, pracovaly s chutí a vytvořily hodnotnou reportáž, životopis, fotodokumentaci a prezentaci, kterou bohužel nemohly předvést.

Věřím, že si všichni členové mého týmu odnesli  mnoho zážitků a hodně se dozvěděli a naučili.

Prezentace ke stažení zde>>

Rád bych Vendule, Lucii, Ondrovi a oběma Jakubům ze třídy 8. C velice poděkoval.

Jaromír Trunc, vyuč. D, 18. 6. 2020

Schůzka rodičů budoucích prvňáků, která byla původně plánována na 11. 6., se nekoná.

Rodiče budou emailem seznámeni se zařazením dětí do jednotlivých tříd a dostanou další informace, které by obdrželi na schůzce.

Channel Crossings - Příměstské tábory s unikátním výukovým programem v Aj

více na stránkách www.chc.cz

Preppers Camp Cookies

Get your kids prepared for their bright English future!

V programu našich anglických táborů vycházíme z bohatých zkušeností s dětskou výukou, mimo jiné z naší školky First Steps a ze základních škol, kde vedeme programy v rámci evropských projektů. Víme, jak děti motivovat, aby se učily rády, a jak jim probíranou látku nejlépe přizpůsobit. Dokonce i na dětské certifikační zkoušky dokážeme školáky připravit zábavnou formou a bez zbytečného stresu.

Tábor Preppers Camp však zdaleka není jen o studiu. Připravili jsme unikátní celotáborovou hru inspirovanou populárními počítačovými a společenskými hrami na hrdiny. Jen je v reálném světě. Příběh je otevřený a děti ho budují samy. Samy se rozhodnou, jakým způsobem budou ve hře vystupovat, zda budou hrát kladné nebo záporné postavy a jestli budou spolupracovat s ostatními.

A kdo je to ten „prepper“? Preppeři jsou lidé, kteří se aktivně připravují na možné pohromy a katastrofy. Umí si poradit v divoké přírodě i ve světě, který vinou nějaké nečekané události ztratí řád, na nějž jsme zvyklí. Ostatně, slovo vzniklo ze slovesa „prepare“ – připravit či připravovat se. V naší příběhové hře se děti mnohému naučí. Ale je to hlavně skvělá zábava.

Preppers Camp je veden mezinárodním týmem lektorů a českými vedoucími.  Celý program je výhradně v angličtině.

 

Preppers Camp Rookies

Get prepared for your new language certificate!

Jasně, na obyčejný tábor už tě nikdo nedostane. Chatařina je spíš dřina než zábava. Toulat se po světě letos asi moc nepůjde a trávit celé léto u babičky je… no… prostě to není žádné terno.

Cítíš se zhruba takhle? Jo? Tak my tě z té letargie zaručeně vytrhneme. Naučíme tě pořádně anglicky. Připravíme tě na získání uznávaného jazykového certifikátu Language Cert. Ten si s námi taky nanečisto vyzkoušíš. Ostrý test si pak můžeš udělat kdykoli, třeba i z domova.

Ale jen učení, to by byla nuda, ne? Baví tě společenské a počítačové hry? S námi jednu takovou zažiješ v reálném světě. Jako Ariadnina nit se Preppers Campem vine příběh, v němž každý hraje svou roli. Přesně tak, jak se sám rozhodne. Budeš klaďas nebo záporák? Týmový hráč nebo sólista? Vše je jen na tobě. Ale pozor, tvoji spoluhráči ti mohou pěkně zamotat hlavu. Na Preppers Camp jen tak nezapomeneš.

A kdo je to ten „prepper“? Preppeři jsou lidé, kteří se aktivně připravují na možné pohromy a katastrofy. Umí si poradit v divoké přírodě i ve světě, který vinou nějaké nečekané události ztratí řád, na nějž jsme zvyklí. Ostatně, slovo vzniklo ze slovesa „prepare“ – připravit či připravovat se. V naší příběhové hře se toho i ty hodně naučíš. Ale je to hlavně skvělá zábava.

Preppers Camp je veden mezinárodním týmem lektorů a českými vedoucími.  Celý program je výhradně v angličtině.

 

 

Kalendář školy

 

Sociální sítě ZŠ Květnového vítezství

Projekty a partnerství v projektech