Aktuality

 1. návštěva Úřadu práce ČR- Informační a poradenské středisko pro volbu povolání, kde žáci získali informace o:
 • podmínkách a průběhu přijímacího řízení
 • oborech vzdělávání
 • nárocích jednotlivých profesí
 • možnosti uplatnění absolventů jednotlivých oborů v praxi
 • pracovnice IPS individuálně našim žákům pomáhaly při vyhledávání školy ke zvolenému oboru
 • žáci si udělali test pro testování profesních zájmů
 • mohli si prohlédnout popisy profesí s informacemi o pracovních činnostech
 • byli odkázáni na informační materiály o středních školách (Atlas školství, brožury PPPP Ohradní)
 • byla jim nabídnuta možnost individuální konzultace s rodiči a pracovnicí IPS
 1. návštěva veletrhu Schola Pragensis
 • veletrh pražských středních škol (Kongresové centrum na Vyšehradě) – 3 patra stánků různých středních škol-střední odborná učiliště, střední odborné školy, průmyslové školy, konzervatoře, lycea, gymnázia
 • naše škola má zaregistrovaný vstup- hra Technikiáda- žáky hra motivuje vyhledávat aktivity, při kterých si vyzkouší škálu různých činností  a získají řadu zkušeností. Žáci získávají herní body TEChcoiny, které lze směnit za zajímavé ceny.
 • naši žáci mají nainstalovanou mobilní aplikaci, která jim pomůže s orientací na veletrhu
 1. návštěva středních škol v třídnických hodinách
 • žáci mají za sebou návštěvu výchovné poradkyně Střední školy gastronomické a hotelové (Vrbova ul., Praha 4- Braník), a studentů SOŠ informační technologie - Prosek

8. 11. naši žáci přijali výzvu a zúčastnili se fotbalového zápasu žáků MOV se ZŠ K Milíčovu. Žáci spolu absolvovali pouze jeden trénink, i přesto týmová spolupráce a odhodláni na hřišti byly neskutečné, skvělá hra :). Bylo radostí sledovat, jak každý se podílel na úspěchu týmu. Náš školní tým nakonec zvítězil 11:8.

Naši mladší žáci se zúčastnili obvodního turnaje škol Prahy 11 ve florbalu a stala se nevídaná věc. Naši florbalisté zvítězili! Ale jak to bylo od začátku. Nejdříve jsme hráli ve čtvrtek 2.11. v pětičlenné skupině na ZŠ Campanus o postup do finále. (Druhá skupina hrála v hale Jedenáctka). Prohráli jsme jen s Milíčovem a jako druzí jsme postoupili do finále, kde byli 4 nejlepší týmy. Kromě Milíčova ještě Pošepného a Donovalská. Na finále šel s našimi chlapci pan učitel Hrbek a ten svým mohutným povzbuzováním (až ztratil hlas) vyburcoval náš tým k perfektnímu výkonu a k celkovému vítězství. Žáci Květňáku tak postoupili do celopražského finále a udělali nám tím velikou radost.

A kdo hrál v našem vítězném týmu? Především to byl Lukáš z 8.B, skvělý kapitán našeho družstva, klidný, rozvážný, uznalý. Dále ještě z 8.B Matyáš a Václav. Ze 7.A hrál Jakub a Kryštof, ze 7.B Tobiáš Č. a František, ze 7.C Daniel, náš výborný brankář, který vychytal jedno utkání ve finále s nulou, dále Marek a Martin. Ze 7.D to byl Adam, z 6.tříd pak Oliver, Filip a Tobiáš V.

Naše mladší dívky se také zúčastnily florbalového turnaje, ale ze třetího místa ve skupině do finále nepostoupily.

                                                                                 Jiřina Štrossová, uč. TV

31. 10. se konal florbalový turnaj dívek v hale Campanus, naše dívky po zisku 3 bodů obsadily 3. místo ve skupině.

I v tomto školním roce pokračuje spolupráce školy s externí organizací InBáze. Žáci obou stupňů procházejí multikulturními vzdělávacími programy, které jsou zaměřeny na různé země, z nichž pocházejí skupiny cizinců žijících v České republice. Na 1. stupni jsou jednotlivé země žákům přiblíženy na základě vyprávění pohádky. Příběhy pomáhají dětem pochopit kulturu, tradice, zajímavosti, následují také výtvarné aktivity, které využívají tradičních materiálů a technik dané země. Programy pro 2. stupeň zabíhají více do podrobností i detailů a určitě jsou rovněž velmi inspirativní.

Výuka metodou CLIL se stává velmi oblíbenou v mnoha zemích. Zabezpečuje rozvoj jazykových znalostí i kompetencí žáků a odbourává strach z mluveného projevu. Naše škola již šestým rokem velmi úspěšně začleňuje tuto metodu zejména do vzdělávacího procesu 1. stupně. Třídy navštěvují nejen studenti pedagogické fakulty, ale pro inspiraci a sdílení přicházejí i učitelé z jiných škol. V tomto týdnu přijely načerpat znalosti také čtyři pedagožky z Francie. Reflexe hodin i vzájemná komunikace je jistě obohacující pro obě strany. A my jsme rádi, že můžeme ukázat inovativní metody vyučování, díky nimž posouváme vědomosti našich žáků.

 

 

Kalendář školy

 

 

Virtuální prohlídka školy

 

Sociální sítě ZŠ Květnového vítězství

Projekty a partnerství v projektech