Atletické závody

20.9.- 21.9.2018 Atletický čtyřboj

Ve čtvrtek 20.9. a v pátek 21.9.2018 se naši druhostupňoví atleti zúčastnili na ZŠ Pošepného atletického čtyřboje. Chlapci starší a dívky mladší trochu zklamali naše očekávání, neboť skončili na předposledním, 6. místě.

Chlapci mladší byli lepší, bohužel obsadili nepopulární 4. místo. Nejužitečnější z naší pětice byl Tomas, který získal celkem 1442 bodů. Ve výšce skočil 150 cm, ale nevyhrál, byl druhý. Druhý byl i v běhu na 800m v čase 2:44 a v hodu kriketovýn míčkem výkonem 49,82. Vždy ho porazil Patrik z Donovalské.

Naše dívky starší nás opět nezklamaly. Vybojovaly alespoň bronzové medaile. Nejužitečnější členkou družstva byla Šárka, která ve čtyřech disciplínách získala 1877 bodů. Alice získala 1723 bodů. Mezi jejich nejlepší výkony patří Šárky hod kriketovým míčkem, kde hodila 49,34 m a zvítězila. Alice zvítězila ve vrhu koulí s 9, 04 m a vyhrála i v běhu na 800 m časem 2:45.

Nejtěžší disciplínou čtyřboje je ta poslední, vytrvalostní běh. Ne každý ho chce podstoupit. Proto si vážíme všech těch, kteří šli závodit a bojovali o co nejlepší umístění.

V říjnu nás čeká Cross cup. Věříme, že se přihlásí co nejvíce žáků, i těch, kteří tuší, že na stupně vítězů asi nedosáhnou.