Soutěže a sport

Soutěže a sport

Tělesná výchova a sport na naší škole

V naší škole se výrazně podporují sportovní aktivity. Zúčastňujeme se téměř všech soutěží pořádaných DDM Jižní Město. V posledních letech jsme se proto umístili na předních místech v Poháru starosty Jižního Města. Do něj se započítávají body získané z výsledků soutěží za kalendářní rok. Také chodíme na soutěže pořádané Městskou částí Prahy 11, především to jsou plavecké závody a Crosscup - přespolní běh.


V hodinách TV plníme disciplíny Olympijského diplomu a OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Zúčastňujeme se nejen obvodního kola OVOV, ale i celopražského, pokud do něj postoupíme (zatím vždy). Do republikového finále postupují jen ti nejlepší, dosud jsme tam měli dva zástupce.


Podporujeme u dětí pohyb i v jejich volném čase, a to v odpoledních kroužcích v prostorách naší školy, vedených našimi pedagogy a trenéry - např. kopaná, aerobik a lehká atletika.
V zimě pořádáme lyžařský kurz nejen pro žáky 7. tříd, ale pro všechny zájemce od 5. až do 9. tříd. Na jaře jezdí 1. i 2. stupeň na školy v přírodě. Naše škola vede děti ke zdravému životnímu stylu a k lásce k pohybu.

Mgr.  Jiřina Štrossová, uč. TV

   

Výtvarné, dějepisné, matematické, informatické, přírodovědné a ostatní soutěže na naší škole

Každoročně se účastníme výtvarných soutěží, Logické olympiády, matematického Klokana, Bobříka informatiky, soutěží pěveckých a soutěží v anglickém jazyce.

 

 

Fotbal: učitelé – žáci 2018

1.6.2018 Fotbal: učitelé – žáci 

Při tradičním fotbalovém klání mezi učiteli a žáky 9. tříd padlo hodně gólů a bylo se tak na co dívat. Kupodivu hodně dětí fandilo učitelům! Pan učitel Navara byl hlasitě povzbuzován svými prvostupňovými žáčky a pan učitel Večeřa zase svou věrnou 6.B! Po velikém boji vyhráli nakonec učitelé: 7:5.

Děkujeme všem aktérům za pěknou podívanou.

                                                                                                  Jiřina Štrossová

video zde

 

Fotbal: učitelé – žáci 2019

.. několik fotografií z 26. června 2019