Aktuality
Výlet 5.B do Kladrub nad Labem
V úterý 16.6. jsme se vydali vlakem na celodenní výlet do Kladrub nad Labem. Už od rána jsme se těšili, protože nás čekal den plný koní a zajímavých zážitků.
Po příjezdu jsme navštívili hřebčín, kde jsme si prohlédli stáje a dozvěděli se mnoho zajímavostí o starokladrubských koních. Nejvíce se nám líbilo, že jsme si mohli některé koně pohladit a pozorovat je zblízka. Také jsme viděli rozlehlé pastviny, na kterých se koně pasou.
U infocentra jsme si vyzkoušeli hobby horsing. Někteří z nás ukázali, že mají spoustu energie a že překážky dokážou překonat stejně obratně jako opravdoví jezdci.
Další zastávkou byla Střední škola chovu koní a jezdectví. Zaujala nás především nová jezdecká hala. Mohli jsme se po ní proběhnout a představit si, jaké to je být koněm při výcviku. Chvíli jsme si také poseděli na tribuně a sledovali dění v hale jako skuteční diváci.
Domů jsme se vraceli plní dojmů, nových poznatků a hezkých vzpomínek. Výlet jsme si všichni moc užili a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat.
Mgr. Tomáš Severa
Toto ráno s panem učitelem Vaňkem nikdo běhat nešel. Noční bojovka vykonala své.
Slunce pražilo a protože ve vodní nádrži v kempu dělají rekonstrukci, vyrazili jsme po obědě do Ostružna ke Lhotáku, jak místní nazývají Lhotský rybník. A tam se vyznamenala paní učitelka Mona, která by zasloužila "metál". Díky ní totiž přijel pro krásného, ale poraněného ostříže, kterého jsme našli v trávě pod dráty elektrickeho vedení, ochránce přírody až z Poděbrad. Říkal, že ostříž má zlomenou ramenní kost a odnesl si ho. Zatleskali jsme mu.
K obědu byla výborná frankfurtská polévka a čočka s uzeným. Čočka není u dětí zrovna populární. Někdo si vzal alespoň okurku. Večeře byla lepší, kuřecí stehno s bramborem.
Teď nás čeká už jen závěrečná diskotéka.
Zítra ve 13 hod. odjíždíme. Budeme na Ostružno rádi vzpomínat.
J. Štrossová
Kalendář školy