Aktuality

Vážení rodiče a milé děti,

noste, prosím, kaštany bočním vstupem na K2, kde vždy probíhá sběr papíru – brána bude otevřena od  7,40 do 8,00 hodin.

Děkujeme za pochopení

Edisonský týden se letos opravdu vydařil. Nejvíce jsme si užili poslední den, kdy se koná tradiční Global village. Každý ze studentů zde prezentuje svou zemi prostřednictvím zajímavých předmětů, vyprávění, někteří se ukáží i v tradičním oblečení.

Děti se samozřejmě vždy těší na ochutnávku místních specialit a myslím, že zklamané nebyly.

Ani my jsme nezůstali pozadu, náš stánek byl pestrý, předvedli jsme vše, na co můžeme být my Češi právem hrdi. Nezapomněli jsme ani na chuťové buňky-český obložený chlebíček nadchl úplně každého.

Našim hostům rozhodně nechyběl temperament, na závěr roztančili celou halu u šaten. Tak zase za rok….

Bc. Jana Blažková

Prosíme rodiče, kteří pomáhají dětem z K1 s kaštany do školy, aby využili zadní vchod (od sportovní haly).

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Lenka Mikušiaková

Ve dnech 1. srpna – 30. září 2019 bude probíhat registrace soutěžících a škol do již 12. ročníku Logické olympiády.

Pořadatelem Logické olympiády je Mensa České republiky.
1.8.2019  —  30.9.2019
on-line registrace (odkudkoli)
 
vložila: Simona Ptáčková, koordinátor ICT

 

Přihlášku naleznete v dokumentech ke stažení:

https://www.kvetnak.cz/cz/ke-stazeni

 Poznej zimní krásu hor!

Vážení rodiče,

jako v minulých letech, tak i tento školní rok pořádáme pro žáky 7. tříd lyžařský kurz. Kurz není určen jen pro zdatné lyžaře, ale je i pro ty, co nikdy nestáli na lyžích, rádi by se lyžovat naučili a na vlastní kůži zakusili radost z jízdy v zasněžené krajině.

       Po loňských kladných ohlasech zavítáme opět do Krkonoš, a to do Roudnice – Jestřabí, chata Arnika, v termínu od neděle 5.1. do pátku 10.1.2020. V podobném termínu jsme byli i před rokem. Hory budou po vánočních svátcích „vylidněné“ a bude se lyžovat bez front.

       Než začneme kurz zařizovat, potřebujeme hned teď v září zjistit zájem dětí. Pokud se nahlásí méně než 25 dětí, kurz by se nekonal, neboť by se prodražil. Loni jelo 41 žáků, nejenom ze 7. tříd, ale z celého druhého stupně a platili za cestu, pobyt a stravu 3000 Kč. Je však možné, že chata podraží, ještě nemáme návrh ubytovací smlouvy. Vleky stály okolo 1500 Kč. KPŠ přispívá každému dítěti 500 Kč, ale pouze jedenkrát za školní docházku. Proto musíte počítat na lyžařský kurz s částkou přes 4000 Kč.

       Lyžování není levný sport, ceny jdou stále nahoru. Přesto se přimlouváme u rodičů, aby, pokud je to jen trochu možné, dětem lyžařský kurz dopřáli. Pobyt na horách s kamarády stojí za to. Lyžovali bychom dopoledne i odpoledne ve Vítkovicích, skiareálu Aldrov, kde je čtyřsedačková lanovka, tzv. Prezidentský expres. Začátečníci mohou zpočátku lyžovat na mírné Vurmovce. V okolí jsou i pěkné lyžařské stopy, kdyby někdo chtěl střídat sjezdovky s běžkami. Večery vyplňujeme přednáškami (nebezpečí hor, lyžařská výzbroj a výstroj) nebo společenskými hrami. Jedenkrát chodíme i na noční lyžování, pokud je zájem.

    

      Děkujeme Vám za vyplnění závazné přihlášky a  odevzdání (dětmi) paní učitelce Štrossové nebo třídnímu učiteli do konce září. Nevratnou zálohu bychom vybírali již v říjnu.

Mgr. Jiřina Štrossová, uč. Tv

Tričkování prvňáků se moc povedlo. Počasí nám přálo, a tak se venku zpívalo, tančilo a „buřtovalo“. Součástí bylo předání certifikátu Férová škola, kterou škola získala na roky 2019-2021 a také poděkování školní jídelně za 4.místo v soutěži o nejlepší pokrm.

 

 

Schůzka pro rodiče dětí, které se účastní zájezdu do Velké Británie, proběhne 15.10. v 17:00 v budově K1.

Mgr. Lenka Mikušiaková

KAŠTANOBRANÍ  od 23.9. denně (K1 – kabinet přírodopisu, K2 – šatna)

                   

K1 – denně, kabinet přírodopisu, 7:40 – 7:55 a velká přestávka – více info u paní učitelky Mikušiakové

K2 – denně, šatna, velká přestávka – více info u paní učitelky Ondrové

Mgr. Lenka Mikušiaková, koordinátor EVVO

Milí rodiče žáků 1. a 2. tříd,

Květňák Vás srdečně zve na 1. rodičovskou kavárnu, která se bude zabývat přechodem dětí z mateřské školy na základní a jejich  adaptací na školní prostředí. Zkušená lektorka Vás provede různými úskalími a doporučí Vám postupy,  co  dělat, když...

Těšíme se na Vás ve středu 25. 9. v 18:00 (po Tričkování) v multifunkční učebně budovy K1. 

Zahradní slavnost Tričkování - pozvánka na středu 25. září

Milí rodiče,

srdečně Vás zveme na Zahradní slavnost Květňáku, na které přivítáme naše prvňáčky. Přijďte si s námi užít jejich slavnostní okamžiky, poslechnout si milý hudební doprovod a ochutnat občerstvení v našem stánku. Za příznivého počasí nebude chybět opékání vuřtů.

KDY: VE STŘEDU 25. ZÁŘÍ OD 16:00

KDE: Květnového vítězství 1554 - na travnaté ploše vedle sportovní haly

Těšíme se na všechny

Váš Květňák

Naše škola se zapojila do kampaně  PĚŠKY  DO  ŠKOLY.
Termín : 16.9. - 20.9. 2019
Cílem kampaně Pěšky do školy je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky  a snížit dopravní zátěž před školami. Chceme děti i rodiče informovat o výhodách pěší dopravy a nabídnout jim pozitivní zážitek ze společné cesty, která může být příjemná a zábavná. 

MÉNĚ AUT  PŘED ŠKOLAMI, BEZPEČNĚJŠÍ ULICE  A ZDRAVĚJŠÍ DĚTI  
 
Mgr. Lenka Mikušiaková, Koordinátor EVVO

Vážení učitelé, vážení rodiče,

dovolujeme si zaslat Vám upozornění na dvě zajímavé aktivity, které jsou vhodné od 11–12 let věku výše.

 1. CTM online kurzy pro studenty od 11 let až po maturitu: Centrum pro talentovanou mládež již 20. září 2019 uzavírá přihlášky do podzimního semestru CTM online kurzů. Studenti prostřednictvím těchto online kurzů vedených v angličtině mají možnost studovat více do hloubky předměty, které je baví, a kterým se chtějí věnovat i v budoucnu. Bližší informace najdete na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=home--aktualni-deni&aid=827
   
 2. Pestrá nabídka Talnetu na školní rok 2019/2020 je otevřena: na stránkách Talnetu je po celé září možné najít aktivity určené žákům ve věku 12–19 let pro školní rok 2019/2020, které jsou právě aktuálně otevřeny pro přihlašování. Jedná se o:
  (a) online T-kurzy, z oborů jako programování, biologie, chemie, robotika, historie, fyzika, antropologie a další,
  (b) letní soustředění, které se koná v Poděbradech ve dnech 4.–6. 10. 2019,
  (c) podzimní a zimní T-exkurze, které nabízejí výběr ze čtyř zajímavých témat (biologie, geologie, sociální geografie a religionistika).
  Bližší informace najdete na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=home--aktualni-deni&aid=826

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

Lenka Šnajdrová, šéfredaktorka webu Mensy 

vložila: Simona Ptáčková, koordinátor ICT

 

I v letošním roce škola nabízí žákům 6. – 9. ročníku výjezd do Velké Británie (viz přiložený program)

Přihlášky jsou k vyzvednutí u paní  učitelek Mikušiakové (K1) a Bartošové (K2).

  Lenka Mikušiaková a Kateřina Bartošová 
 

Konverzace v anglických rodinách 

Žáci a studenti !                                                                         

Máte chuť prověřit si své znalosti angličtiny? Pojeďte s námi na poznávací zájezd do Anglie.

- Seznámíte se s historií i současností země, jejíž jazyk se učíte.

- Prohlédnete si desetimilionové velkoměsto Londýn.

- Ochutnáte anglickou kuchyni.

- Uvidíte střídání stráží před Buckinghamským palácem.

- V Greenwichi budete stát současně na východní i západní polokouli.

Program:

1. den St, 11.3. - v poledne odjezd od školy, přejezd přes SRN s nezbytnými bezpečnostními přestávkami v místech s možnostmi použití sociálního zařízení a občerstvení, nalodění na trajekt ve francouzském přístavu Calais nebo Dunkerque, přejezd přes kanál La Manche do Anglie

2. den Čt, 12.3. - ráno – příjezd do Anglie, odjezd do Londýna, celodenní pobyt v Londýně

s průvodcem, dopoledne - Greenwich  londýnské předměstí, královská observatoř a nultý poledník, klipr Cutty Sark, námořní muzeum, tunel pro pěší pod řekou Temží…, odpoledne odjezd lodí po Temži do centra Londýna, přes moderní zrekonstruované oblasti bývalého londýnského přístavu, čtvrť „Docklands“ – město 21. století, pod ikonickým mostem Tower Bridge a kolem Toweru do Westminsteru a k parlamentu – pěší procházka po nejvýznamnějších památkách (Parlament a Big Ben, Westminsterské opatství, třída Whitehall, Downing street c. 10, Buckinghamský palác, Horse Guards, Trafalgar Square s památníkem admirála Nelsona, Picadilly Circus…), v průběhu dne jízda červeným dvoupatrovým londýnským „double deckerem“ po nejrušnějších ulicích centrálního Londýna - Strand, Whitehall… večer – odjezd na ubytování, volno, odpočinek, možnost konverzace v rodinách.    1. večeře

3. den Pá, 13.3. - celodenní program v okolí Londýna, palác Hampton Court a Wimbledon.

1. snídaně, dopoledne výlet na zámek Hampton Court – královské letní sídlo Jindřicha VIII., bohaté interiéry, zámecký park a zahrady, historický tenisový kurt, tudorovské bludiště, dopoledne návštěva Wimbledonu – prohlídka světoznámých tenisových kurtů a tenisového muzea patřícího „All England Lawn Tennis Clubu“ – návštěva a prohlídka „Centrkurtu“, kurtu č. 1, šaten a zázemí hráčů, tiskového střediska zakončená návštěvou Muzea historie tenisu, večer – návrat na ubytování, konverzace v rodinách.    2. večeře

4. den So, 14.3. - celodenní program v Londýně – stadion FC Chelsea a Britské muzeum.

2. snídaně, dopoledne Chelsea Football Club Stadium, možnost prohlídky stadionu slavného fotbalového klubu, tribuny, šatny domácích i hostů, střídačky, muzeum historie klubu, odpoledne návštěva Britského muzea – prohlídka expozic antických, syrských a orientálních archeologických památek, egyptské mumie…, poté PRIMARK pro fandy „shoppingu“… večer – procházka po Soho a projížďka nočním osvětleným Londýnem, projížďka obřím ruským kolem „London Eye“ na břehu Temže s krásným výhledem na Londýn a okolí, návrat na ubytování. NENÍ  VEČEŘE

5. den Ne, 15.3. - ráno odjezd do Londýna, celodenní program v Londýně

3. snídaně, dopoledne návštěva katedrály St. Pavla – mistrovského díla stavitele sira Christophera Wrena, prohlídka velkolepého interiéru katedrály a možnost výstupu na ochoz „Whispering Gallery“ a na kopuli, poté procházka na druhý břeh řeky Temže přes most Millenium Bridge, most pro pěší přes Temži, otevřený u příležitostí vítání nového milénia na druhý břeh řeky Temže k Tate Modern, bývalé uhelné elektrárně zrekonstruované na galerii moderního umění a k nově postavenému Shakespearovu divadlu The Globe, dále procházka po jižním nábřeží řeky, k známé hospodě „The Anchor“ – v minulosti používané herci Shakespearova sboru jako šatna k převlékání, kolem repliky pirátské lodi sira Francise Drakea „Golden Hind“ a ke katedrále Southwark z 12. století, nejstarší dochované katedrále v Londýně, po celou dobu s výhledy na moderní architektonické dominanty City) např. „okurka“ sira Normana Fostera, budovu banky NatWest Tower, netradiční budovu „Sky Garden“ a mnoha dalších, zastávka na tradičním trhu Borough Market u London Bridge a večerní návštěva nejvyšší budovy Londýna, mrakodrapu The Shard s výstupem na vyhlídku v 72. patře, ve výšce 244 metrů s úžasným výhledem na osvětlený Londýn, večer návrat k busu lodí po Temži, průjezd kolem večerního, osvětleného Toweru a pod Tower Bridgem, odjezd do přístavu, cesta zpět do Evropy

6. den Po, 16.3.  přejezd přes SRN, zastávka v městečku Amberg - možnost nákupů (obchodní domy), příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca 17 – 19 hod), ke škole.

 

 

V ceně zájezdu je zahrnuto:

         - doprava autobusem z Prahy do Londýna a zpět včetně trajektu přes kanál La Manche

            - 2x okružní jízda po Londýně

            - 3x ubytování v anglických rodinách v Londýně

            - 2x polopenze (snídaně + večeře) a 1x snídaně v rodinách v Londýně,

            - základní cestovní pojištění a pojištění LVZ (léčebných výloh v zahraničí)

            - pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb. proti úpadku CK     

Možno doobjednat    - 1x denně teplé jídlo (kromě 1. a 2. dne) dle časových možností v poledne

                                      (servírují řidiči na plastikových talířcích - párky, guláš, + chléb) za Kč

 

Doprava:  - zajištěna dálkovým autobusem zahraniční výroby vybaveným videem a barem

                        - během cesty je možno zakoupit teplé a studené nápoje, polévky a občerstvení za Kč

Pojištění:  - v ceně zájezdu je zahrnuto základní úrazové pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí

 

Cena:          6.980,-  Kč                  Termín:     11. - 16.3. 2020

 

Kontakt:   Ing. Michal Chalupa            tel. +420 601 340 159               mail: ck.cha-cha@seznam.cz

 

Kroužky atletiky na K1 začnou z provozních důvodů o týden později,

PT + 1. roč.  – čtvrtek 26.9.,

2. roč. – pátek 27.9. 

Mgr. Daniela Lukášová

 BUDOVA K1

Přihlašování do kroužků bude spuštěno v pátek 6. 9. 2019 mezi 14:00 – 15:00
a bude probíhat přes aplikaci na webových stránkách kvetnak.cz

 

Kurzovné za kroužky organizované školou je nutno uhradit
pouze na účet školy 19-72582329/0800 a nejpozději do 10. 9. 2019,
poté bude rezervace uvolněna pro další zájemce.

 

Je nutné dodržet výši platby za kroužek (při více kroužcích platby nespojujte).
Do zprávy pro příjemce uveďte název kroužku, jméno žáka a třídu.

 

BUDOVA K1 (Květnového vítězství 1554) – zahájení kroužků 16. 9. 2019

 (cena kroužků je za pololetí) 

 

Pondělí

KERAMIKA                                                           13:45 – 15:15        od 4. třídy              1200 Kč
Milena Drážníková (kapacita 12 žáků)

*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2, za doprovod na budovu K1 zodpovídá rodič)

Úterý

FOTBAL                                                    13:45 – 15:15         PT – 2. třídy        600 Kč
Matěj Soucha (kapacita 25 žáků)

 

VAŘENÍ                                                     15:30 – 17:00         1. – 5. třídy          1500 Kč
Milena Drážníková (kapacita 12 žáků)
*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2, za doprovod na budovu K1 zodpovídá rodič)

Středa

KERAMIKA                                               13:45 – 15:15         1. – 3. třídy             1200 Kč
Milena Drážníková (kapacita 12 žáků)
*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2, za doprovod na budovu K1 zodpovídá rodič)

 

NĚMECKÝ JAZYK                                    16:00 – 17:00         5. – 9. třídy             600 Kč
Karel Tůma (kapacita 15 žáků)
*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2)

 

Čtvrtek

LEHKÁ ATLETIKA                                            13:45 – 15:15           PT – 1. třídy        200 Kč
Daniela Lukášová (kapacita 20 žáků)

 

MODERNÍ TANEC                                             14:30 – 16:00           5. – 9. třídy          600 Kč
Karolína Kankrlíková (kapacita 20 žáků)
*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2)

 

MODELÁŘ                                                15:30 – 17:00        1. - 9. třídy           1000 Kč
Jaromír Šátava (kapacita 6 žáků)
*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2, za doprovod na budovu K1 zodpovídá rodič)

 

Pátek

SPORTUJ VE ŠKOLE                                      12:40 – 13:25           PT + 1. třídy         Zdarma
Matěj Soucha (kapacita 30 žáků)
*(přihlášky na tento kroužek obdrží děti od své p. vychovatelky)

 

LEHKÁ ATLETIKA                                   13:45 – 15:15         2. třídy                     200 Kč
Daniela Lukášová (kapacita 20 žáků)

 

FOTBAL                                                                13:45 – 15:15           3. – 5. třídy          600 Kč
Matěj Soucha (kapacita 20 žáků)

 

 

 BUDOVA K2

Přihlašování do kroužků bude spuštěno v pátek 6. 9. 2019 mezi 14:00 – 15:00
a bude probíhat přes aplikaci na webových stránkách kvetnak.cz

 

Kurzovné za kroužky organizované školou je nutno uhradit
pouze na účet školy 19-72582329/0800 a nejpozději do 10. 9. 2019,
poté bude rezervace uvolněna pro další zájemce.

 

Je nutné dodržet výši platby za kroužek (při více kroužcích platby nespojujte).
Do zprávy pro příjemce uveďte název kroužku, jméno žáka a třídu.

 

BUDOVA K2 (Schulhoffova 8442) – zahájení kroužků 16. 9. 2019

 (cena kroužků je za pololetí) 

Pondělí

FOTBAL                                                   13:45 – 15:15        1. – 2. třídy          600 Kč
Jméno trenéra bude upřesněno (kapacita 25 žáků)

 

Úterý

AEROBIK                                                  13:45 – 15:15         PT – 3. třídy          600 Kč
Miloslava Králíčková (kapacita 20 žáků)
*(kroužek určen pro žáky z K1 i K2, za doprovod dětí na budovu K2 a zpět zodpovídá p. uč.)

 

Středa

SPORTUJ VE ŠKOLE                                      12:40 – 13:25         1. třídy                     Zdarma
Matěj Soucha (kapacita 30 žáků)                     
*(přihlášky obdrží děti od své p. vychovatelky)

 

FOTBAL                                                    13:45 – 15:15         3. – 5 . třídy            600 Kč
Jméno trenéra bude upřesněno (kapacita 25 žáků)

 

TANEČNÍ A POHYBOVÁ PRŮPRAVA      13:45 – 15:15         1. – 4. třída             600 Kč
Karolína Kankrlíková (kapacita 20 žáků)

 CENY KROUŽKŮ ZA POLOLETÍ

LEHKÁ ATLETIKA    200,-
AEROBIC    600,-
MODELÁŘ    1000,-
KERAMIKA 1200,-
VAŘENÍ        1500,-
SPORTUJ VE ŠKOLE   Zdarma
NĚMECKÝ JAZYK  600,-


Kemp Ostrov, Zadní Třebáň 4.9.-6.9.

Sraz v 8:50

Návrat v 11:40

Ve dnech 1. srpna – 30. září 2019 bude probíhat registrace soutěžících a škol do již 12. ročníku Logické olympiády.

Pořadatelem Logické olympiády je Mensa České republiky.
1.8.2019  —  30.9.2019
on-line registrace (odkudkoli)

Pondělí 2.9.

Zahájení šk.roku
1.třídy K1 v 8:00,

1.třídy K2 v 8:30,

Oběd 11:00-12:00,

ŠD do 16:30.

     

Úterý 3.9.

Rozvrh výuky - TU ve svých třídách
1.tř. do 9:40, oběd v 11:00,

2.-3.tř. do 10:40, oběd v 11:30,

4.-5.tř. do 11:35, oběd v 12:00,

6.-8.tř. do 12:30, oběd v 12:30,

9.tř. do 12:30, oběd v 12:45.

     

Středa 4.9.

Výuka dle rozvrhu
Konec výuky nejpozději ve 13:25 - bez odpoledního vyučování,

1.třída oběd v 11:00,

bez půlených hodin.

     

Čtvrtek 5.9.

Výuka dle rozvrhu s půlenými hodinami
Konec výuky nejpozději ve 13:25 - bez odpoledního vyučování,

1. třída v 11:00 oběd, bez půlených hodin.

     

Pátek 6.9.

Výuka dle rozvrhu

Konec výuky nejpozději ve 13:25 - bez odpoledního vyučování,

1. třída v 11:00 oběd, bez půlených hodin.

 

Provoz ŠD od 2.9. do 6.9. 2019 pro žáky 1. tříd.

Pondělí - slavnostní zahájení školního roku

Úterý - po ukončení výuky tj. 9.45 hod. a poté navazuje ŠD

Středa, čtvrtek, pátek - po ukončení výuky tj. 10.50 hod. poté navazuje ŠD

Celý týden neprobíhá v 1. třídách půlená výuka.

Oběd od 11. hod. – 12.hod.

(První den bude družina do 16:30)

Školní družina a 1.třídy

1. třídy - 1. den, Slavnostní přivítání budova K1 - 8:00, Slavnostní přivítání budova K2 - 8:30

Prvňáčci z 1.B, 1.C a 1.E se sejdou před budovou K1 v 8:00.

Prvňáčci z 1.A, 1.D a Montessori se sejdou před budovou K2 v 8:30.

Nezapomeňte vkročit do školy tou správnou nohou :)

Přejeme hodně štěstí!                                                                                                                  

Mgr. Pavel Kopečný

Vážení rodiče,

prázdniny se chýlí ke konci a Vy možná máte plnou hlavu starostí, co přinese nový školní rok. Pokud si však uprostřed předškolního shonu přece jen najdete chvíli času, třeba Vás zaujme některý z níže uvedených tipů.

 • Logická olympiáda (říjen a listopad, celá ČR): již 12. ročník soutěže se uskuteční tradičně na podzim. Podrobnější informace najdete např. na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=513. Soutěžící se mohou registrovat do konce září (!) na webu Logické olympiády (http://www.logickaolympiada.cz). Stejně jako loni jsou vyhlášeny samostatné kategorie MŠ (určená zejména předškolákům), A1 (pro prvňáčky) a A2 (pro žáky druhých tříd), a již tradičně „hlavní“ kategorie A, B a C. Soutěžit tak mohou všechny věkové kategorie od předškoláků do 20 let.

Ve dnech 1. srpna – 30. září 2019 bude probíhat registrace soutěžících a škol do již 12. ročníku Logické olympiády.

Logická olympiáda je soutěž pro žáky základních škol a studenty středních škol pořádaná Mensou ČR. Charakterizovat ji lze slovy logika, rozum, hlavolamy, logická hra a podobně.

 • Mensovní seminář pro nadané studenty (3.–7. října, Albrechtice v Jizerských horách): rádi bychom pozvali studenty ve věku od 11 do 20 let na pětidenní seminář zaměřený na rozvoj znalostí v oblasti přírodních věd a technických oborů, na podporu logického myšlení, samostatné tvořivosti a motivace k dalšímu studiu těchto oborů. Pro účastníky jsou připraveny přednášky odborníků, několik soutěží pro týmy i jednotlivce, exkurze a v neposlední řadě se seznámí s podobně orientovanými studenty z celé republiky. Na seminář se mohou přihlašovat všichni nadaní studenti, kteří o něj projeví zájem (tzn. nemusí být členy Mensy). On-line přihlášku a další informace naleznete na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=1626.

Zveme nadané studenty ve věku 11–20 let na pětidenní seminář zaměřený na rozvoj znalostí v oblasti přírodních věd a technických oborů, na podporu logického myšlení, samostatné tvořivosti a motivace k dalšímu studiu těchto oborů. Pro účastníky jsou připraveny přednášky odborníků, několik soutěží pro týmy i jednotlivce, exkurze a v neposlední řadě se seznámí s podobně orientovanými 

Přejeme Vám i Vašim dětem hodně úspěchů v nadcházejícím školním roce.

Za vývojový tým webu deti.mensa.cz

Lenka Šnajdrová
šéfredaktorka webu Mensy

Mensa ČR se systematicky zabývá podporou rozvoje nadání a intelektu (nejen nadaných) dětí. Mezi klíčové aktivity patří Logická olympiáda, projekt Mensa NTC pro školky, Kluby nadaných dětí, spolupráce se školami, herní kluby, letní kempy a soustředění, dětská šifrová liga; sdružuje nadané děti v Dětské Mense a vůbec provozuje řadu aktivit směřujících k rozvoji intelektu a nadání.

Vážení rodiče,

V týdnu od 23.9.2019 bude na naší škole opět realizován již tradiční projekt Edison.

Jedná se o projekt, v jehož rámci k nám do školy přijedou vysokoškolští studenti z různých koutů světa, aby seznámili děti se svou zemí, její kulturou a zvyky, předvedli tradiční tance, písně a hry.  

Všechny aktivity vždy probíhají v anglickém jazyce, žáci tak mají skvělou příležitost rozvíjet své jazykové a komunikační dovednosti. Blízký kontakt s anglicky mluvícími mladými lidmi nejen prověřuje jazykové schopnosti, ale pomáhá i při překonávání ostychu z mluvení v cizím jazyce a především podněcuje zájem o intenzivnější studium angličtiny, jejíž zvládnutí považujeme z hlediska budoucího uplatnění v současné společnosti za klíčové.

V letošním roce nás navštíví studentky z Turecka, Gruzie, Kazachstánu, Ukrajiny, Španělska a Malajsie a student z Indie. 

Každý rok se snažíme ubytovat studenty po dobu projektu v hostitelských rodinách. Tuto možnost vám nabízíme i letos. /V neděli večer 22.9. si zájemce převezme „svého“ studenta před školou a zajistí mu ubytování po dobu jednoho týdne, tedy do neděle 29.9./  

Projekt je sice primárně zaměřen na žáky 7.-9. ročníku, ubytovat studenta však mohou i rodiče mladších žáků. Máme velmi pozitivní zkušenosti z minulých let a věříme, že intenzivní kontakt s anglicky mluvícím mladým člověkem vaše dítě ocení.

Máte-li zájem a možnost ubytovat u vás některého ze studentů, kontaktujte, prosím, p. uč. Janu Blažkovou, tel. 267 227 550,

e-mail:jana.blazkova@kvetnak.czRáda zodpoví i vaše další dotazy.

Na stránkách školy budou již velmi brzy i video-vizitky našich studentů, můžete si je prohlédnout.

Další informace najdete rovněž na stránkách pořádající organizace Aiesec:  www.aiesec.cz

Těšíme se na spolupráci

Jana Blažková, tř.uč. 6.B

video - vizitky zde k nahlédnutí

TISKOVÁ ZPRÁVA
Lítačku zařídíte nově i pro vaše děti na pár kliknutí a pohodlně z domova

Praha 14. 8. 2019 – Dopravní kartu Lítačka, se kterou můžete již téměř rok cestovat pohodlně po Praze a Středočeském kraji, zařídíte nově i vašim potomkům pohodlně na pár kliknutí z domova a nebudete muset trávit čas ve frontách ve Škodově paláci.

Novinku, která rodičům a zákonným zástupcům ušetří spoustu času, zavádí správce a provozovatel regionálního dopravního systému PID Lítačka, Operátor ICT, a. s., i v návaznosti na podněty právě ze strany rodičů, kteří byli do současné doby nuceni dětem mladším 15 let zařizovat kartu Lítačka osobně v kontaktním centru ve Škodově paláci. Zařízení karty, její správa a nakupování kupónů pro děti tak je nově možné kompletně zařídit prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz. „Zařízení Lítačky přes internet spouštíme ještě před začátkem nového školního roku, abychom rodičům co nejvíce ušetřili čas a starosti. Se zavedením této novinky tak bude možné kartu Lítačka kompletně spravovat prostřednictvím internetu,“ uvádí Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, která má provoz a rozvoj dopravní karty Lítačka na starosti.

Před zavedením této novinky se museli rodiče a zákonní zástupci dětí fyzicky dostavit na přepážky do Škodova paláce, aby ověřili věk a identitu dítěte. Tyto údaje jde tedy nově ověřit prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz, a to nahráním oskenovaného občanského průkazu žadatele nebo doplněním informací o zákonném zástupci dítěte (nahráním rodného listu dítěte).

Jaké dokumenty jsou k zařízení Lítačky pro vaše dítě potřeba?

V případě, že chcete zařídit kartu Lítačka dítěti, které je starší než 13 let, ale zároveň mladší než 15, máte možnost doplnit údaje o zákonném zástupci nebo nahrát doklad totožnosti (občanský průkaz či cestovní pas) dítěte. Pokud žádáte o kartu Lítačka pro dítě mladší než 13 let, musíte doplnit údaje o zákonném zástupci a nahrát potřebné dokumenty: občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

Všechny požadované dokumenty lze do e-shopu nahrát buď přímo ze souboru, nebo pomocí fotoaparátu (webkamery).


Vladimír Antonin Bláha

Operátor ICT mediahub@operatorict.cz

tel. 607 531 747

Horko posledních dnů vyhání ven už i roboty.

Takto to vypadalo v atriu na ZŠ Květňák II, kde jsme připravili workshop pro rodiče a děti na téma rozvoj informatického myšlení s použitím Ozobotů.

Děkujeme za příjemné setkání i za zmrzlinu!

Pani učitelky Poláková a Vávrová by chtěly ještě jednou moc poděkovat všem dětem z 2. stupně, které se podílely na organizaci Dne dětí pro Mateřskou školku Dubnová.

Máme velkou radost, že se celá akce krásně vydařila a lví podíl na tom mají právě naši šikovní žáci. Pilně připravovali pomůcky a 31.5.19 předvedli výborný herecký i pedagogický výkon. Pro děti jsme vymysleli pohádkovou cestu, v průběhu které si zopakovaly 10 klasických pohádek. Po nasbírání razítek do svého pasu se dozvěděly: "Jak se vyspala Šípková Růženka".
U Červené karkulky Vendulky měly za úkol nakrmit zlého vlka papírovými koulemi. U čertíka Nicka, se kterým opravdu nejsou žerty, s radostí zlobily a střílely na plechovky. U moudré stařenky Andrey si vyzkoušely vůni bylinek a poznaly na své kůži a nosíku, že Sůl je nad zlato. U kuchařek, kde sloužila i Princezna se zlatou hvězdou, si z tajemných hrnců vylovily drobnost na památku. U Bohdanky - Natálky pomocí věšení košilek na šňůru zachránily Sedmero krkavců. U Sněhurky Kačky sice nenašly sedm trpaslíků, ale sedm věcí, které bylo potřeba správně přiřadit. U vodníka Matyho nebyla v hrníčku schovaná Princezna ze mlejna, ale jiné chrastivé tajemství, které se pozorným ouškam podařilo odhalit. U čarodějky Sofči si mohly "upéct" perníčky v Perníkové chaloupce a žádné z dětí neskončilo na papírovém pekáči. U prince Ivana a Večernice Mileny si zkusily slepou stezku lesem a svůj hmat. A nakonec zavítaly až do "zámku" k Šípkové Růžence Mirce a statečnému princovi Františkovi, kde uviděly opravdový meč, který prosekal cestu trním. Také si odnesly malou odměnu na památku.

Děkujeme všem, kteří pomohli dětem prožít krásné pohádkové dopoledne!

Mgr. Miroslava Poláková

foto: David Beránek

Rodičovská kavárna


Zveme Vás do další rodičovské kavárny od 18:00 ve sborovně budovy K2.


V pátek 17.5.2019 jsme se zúčastnili pražského kola olympijského šestiboje na atletickém stadionu Slavie Praha, do kterého jsme postoupili z kola obvodního. A stalo se něco ohromujícího. Naši žáci Jonáš a Tobiáš byli v soutěži jednotlivců za ročník 2008 s přehledem první a druhý. Jonáš získal 4152 bodů, Tobiáš 3877. Oba chlapci jsou sportovními talenty k pohledání a mít takové borce v družstvu je snem každého tělocvikáře. K mé veliké lítosti spolu odcházejí na sportovní fotbalovou školu na Marjánku. Budou nám moc chybět.

Jako družstvo jsme obsadili 14. místo, ale naši si vedli dobře. Měli jsme mladé družstvo složené hlavně z žáků 5. a 6. tříd. Kdo měl družstvo ze žáků 7. a 8. tříd, získal bodů víc. Ale z našich starších žáků nechtěl nikdo jít…Soutěžilo se v těchto disciplínách: shyby 2 minuty (lépe řečeno přitahování na šikmé lavici), lehy – sedy 2 minuty, běh na 1 km nebo dribling 2 minuty, sprint 60 m, hod kriketovým míčkem a skok daleký.

Jonáš svým 1. místem postoupil do republikového finále, které se koná 4.- 6.9.2019 v Brně. Loni tam také postoupil a byl 5. z celé naší republiky! Ztratil tehdy dost bodů ve švihadle. Snad se z toho poučil a trénoval si to J.

A kdo tvořil naše družstvo? Kromě Jonáše a Tobiáše to byl Albert, také z 5. B, Vilém ze 6.B, Lucka ze 4.B, Nela a Magdalena ze 6.A a Nela ze 7.A. Za jednotlivce ještě soutěžila Viktorie ze 4.B, neboť postoupila z obvodního kola.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a zvláště odcházejícímu Jonášovi a Tobiášovi děkujeme za všechny medaile, které pro Květňák vybojovali. Přeji jim hodně zdaru na Marjánce a v dresu Sparty Praha.

                                                                                                                          Jiřina Štrossová, uč.TV