Vítáme Vás na stránkách školní jídelny KVĚTŇÁK

Vítáme Vás na stránkách školní jídelny KVĚTŇÁK

V kuchyni, která nevaří z polotovarů, ale převážně z  čerstvých surovin a pro všechny své strávníky s láskou.

V naší jídelně spolupracujeme s nutriční terapeutkou Lenkou Křížanovou. Systém dietního školního stravování je nastaven v souladu s vyhláškou 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů ( vyhláškou 17/2015 ).  Společně, každé tři měsíce, kontrolujeme nastavení systému a dodržování metodických pokynů. Certifikát k nahlédnutí ve školní jídelně.

Společně děláme rozbor jídelních lístků, jejich složení a výběr potravin. Snažíme se zbytečně nemastit, nekořenit a nesolit. Často jako doplněk stravy podáváme ovoce, kompoty či zeleninu ve formě salátů, mléčné výrobky.

Do jídelníčku se snažíme zařazovat i méně známé druhy surovin jako je pohanka, kuskus, jáhly, bulgur, cizrna atd. Jsme otevřeni novým nápadům.

Dodržování tzv."spotřebního koše" je pro nás velkým vodítkem. Je to předpis, o který se můžeme při sestavování jídelního lístku také opřít, přestože se setkáváme s negativním ohlasem,  poněvadž sledovanou součástí tohoto "koše" jsou také u dětí neoblíbené luštěniny a ryby.

Snažíme se zvolit správný výběr receptur pro školní stravování a rozšířit tak výběr pokrmů.

Abychom vybraly ty nejlepší receptury, rezervujeme si různá vydání v městské knihovně a po jejich prostudování můžeme zvolit ty, které budou nejvíce splňovat naše požadavky.

Dále využíváme poznatků hlavních kuchařek z jiných škol a vaříme podle jejich ověřených receptů.

I loňský školní rok se u nás stravoval chlapec s bezlepkovou dietou – stanovenou lékařem.

Po společné konzultaci s rodiči se lze domluvit na předepsané dietě a vyjít tak v rámci možností dítěti a rodiči vstříc.

Dobrou chuť Vám všem našim strávníkům přejí za kolektiv školní jídelny
                            Veronika Nagrantová,
 vedoucí školní jídelny a Zuzana Marešová, vedoucí kuchařka