ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ

13.3.2018 - OVOV - Obvodní kolo - Sportovní hala Jedenáctka

                   

V úterý 13. března 2018 se 19 našich žáků zúčastnilo pětiboje všestrannosti olympijských vítězů.

Ač bylo třináctého, byl to pro nás úspěšný den. V soutěži osmičlenných družstev jsme „vydřeli“ bronzovou medaili, a to jsme ještě před poslední disciplinou, driblinkem, byli čtvrtí za Chodovem. Naše radost byla nezměrná. Jádro družstva tvořily tentokrát dívky, a to výborná a věrná účastnice OVOV Veronika, dále Aneta, Anička a Amanda. Chlapce jsme tentokrát měli jen ze 4. a 5. tříd. Byli to Vilém, Kuba, Kirill a Albert.

V soutěži jednotlivců vybojovala Veronika bronz v ročníku 2004. Jejích 306 přeskoků přes švihadlo za 2 minuty bylo neuvěřitelných a zůstane to navždy v mé paměti. Veronika skákala tak rychle, že se to téměř nedalo počítat! A to se neskáče jen vpřed, ale i vzad, „vajíčko“ a  „koníček“(přeskoky střídnonož). Radost nám udělala i Nela, která byla stříbrná v ročníku 2006.

Největší „bombou“ byli ale dva „čtvrťáci“, a to Jonáš a Tobiáš, kteří obsadili první a druhé místo v ročníku 2008! Dohlásili se na pětiboj na poslední chvíli, když starší chlapci buď nemohli nebo nechtěli jít. Discipliny OVOV téměř neznali a přesto tak zazářili.

Nečekaný byl i bronz Kirilla v ročníku 2007. Anička byla čtvrtá, Aneta šestá. Zde stojí za zmínku jejích 103 kliků za 2 minuty! Alice ve vysoké konkurenci obsadila sedmí místo, Valentýna desáté, Albert a Marek byli ve své kategorii pátí, Vilém devátý. Děkujeme za účast i Honzovi (byl dvanáctý), Haně, Nikole, Kamile a Elišce. Těšíme se na další OVOV, nyní pražské kolo v květnu, kam někteří svým umístěním a výkony postoupili.

                                                                                                       Jiřina Štrossová, uč. TV