Květňák Around the World - Květňák kolem světa

Květňák Around the World - Květňák kolem světa

Angličtina je skutečně využitelná i mimo školní lavice a spojuje nás se světem už třetím rokem napříč všemy ročníky. Záliba paní učitelky Polákové v posílání pohledů - postcrossingu a ochotní sběratelé z celého světa pomáhají naším žákům nejenom procvičovat své jazykové znalosti, ale hlavně poznávat turistické, kulturní a přírodní zajímavosti, tradice a geografii různých států, nacházet si nové přátele a podněcovat jejich touhu po poznání.
 
Naše pohledy už "letěly" do víc než 40 zemí, např.: Trinidad a Tobago, Chile, Nový Zéland, Maroko, Jihoafrická republika, téměř všechny státy Evropy, Malajzie, Indonézie, Japonsko, Jižní Korea, Filipíny, Singapur, Čína, Brazílie, Kanada, USA a mnoho dalších. V školním roce jsme přivítali na škole Riek van der Mast z Nizozemska, která si s dětmi pravidelně píše a už se těšíme na její další návštěvu v říjnu 2019.
 
Mgr. Miroslava Poláková, uč. Aj
  
4.B (2017-18)

 

Postcards

3.B (2016-17)

 

World Cuisine - Světová kuchyně

Žáci 4.B se na konci školního roku 2017-18 vydali na dobrodružné putování světem prostřednictvím tradičních nebo slavných jídel. Procvičili jsme angličtinu a ochutnali mnoho zajímavých a chutných pokrmů. Děkujeme všem rodičům za podporu, zanícení a pomoc dětem při přípravě. Byly to opravdu nevšední dva týdny s angličtinou. Nejdříve paní učitelka Poláková představila tradice a kuchyni Maurícia a Ománu. Potom byla řada na dětech, které své spolužáky pozvaly do Ruska, Francie, USA, Chorvatska, Indie, Japonska, Bulharska, Itálie... Opravdu jsme si to užili!

Mgr. Miroslava Poláková, uč. Aj

 

Animal Alphabet Chain - Abecední řetěz zvířátek

Ve školním roce 2017-18 vytvořili žáci 4. a 7. ročníku pro všechny spolužáky abecední řetěz zvířátek s obrázky, které letos (2018-19) doplnila svými dílky 5.A. Názorná pomůcka pomáhá mladším žákům naučit se, jak se zvířátka jmenují a těm starším rozšířit slovní zásobu ohledně stavby těla a zpúsobu života živočichů. A že je výstava na chodbě interaktivní, o tom svědčí související hra, kterou mohou hrát žáci 3. - 9. ročníka (obtížnost je možné měnit) a baví i rodiče a návtěvníky školy, jak jsme zjistili v průběhu Summer Party.

Mgr. Miroslava Poláková, uč. Aj

 

The Christmas Story - Vánoční příběh

Jak to doopravdy bylo s Ježíškovým narozením se s humorným, ale taky multikulturním poselstvím pokusili ztvárnit žáci 6. ročníků ve svém anglickém divadle The Christmas Story na Vánoce 2017. Byl Ježíšek opravdu světlovlasý a modrooký? Jak se seznámila jeho maminka Marie s tatínkem Jozefem a jaký podíl na výběru místa narození měl oslík? Jak moc se bál beránek Velikonoc a maštalky v Betlémě? Odkud přišli tři králové (nebo královny?) a co přinesli do naší třídy? Hlavně velké přátelství mnohých zemí, národností a náboženství, které děti skvěle předvedly svým příbuzným, a že to bylo opravdu jazykově náročné, o tom svědčí fakt, že nejenom vypravěči četli originální výňatky z Bible, ale taky, že rodičům jsme pro všechny případy rozdali překlad scénáře. Chtěli byste se podívat na reprízu? Zvou Vás dnes už budoucí osmáci a autorka divadelné hry pí. uč. Poláková.