Aktuality

Horko posledních dnů vyhání ven už i roboty.

Takto to vypadalo v atriu na ZŠ Květňák II, kde jsme připravili workshop pro rodiče a děti na téma rozvoj informatického myšlení s použitím Ozobotů.

Děkujeme za příjemné setkání i za zmrzlinu!

Pani učitelky Poláková a Vávrová by chtěly ještě jednou moc poděkovat všem dětem z 2. stupně, které se podílely na organizaci Dne dětí pro Mateřskou školku Dubnová.

Máme velkou radost, že se celá akce krásně vydařila a lví podíl na tom mají právě naši šikovní žáci. Pilně připravovali pomůcky a 31.5.19 předvedli výborný herecký i pedagogický výkon. Pro děti jsme vymysleli pohádkovou cestu, v průběhu které si zopakovaly 10 klasických pohádek. Po nasbírání razítek do svého pasu se dozvěděly: "Jak se vyspala Šípková Růženka".
U Červené karkulky Vendulky měly za úkol nakrmit zlého vlka papírovými koulemi. U čertíka Nicka, se kterým opravdu nejsou žerty, s radostí zlobily a střílely na plechovky. U moudré stařenky Andrey si vyzkoušely vůni bylinek a poznaly na své kůži a nosíku, že Sůl je nad zlato. U kuchařek, kde sloužila i Princezna se zlatou hvězdou, si z tajemných hrnců vylovily drobnost na památku. U Bohdanky - Natálky pomocí věšení košilek na šňůru zachránily Sedmero krkavců. U Sněhurky Kačky sice nenašly sedm trpaslíků, ale sedm věcí, které bylo potřeba správně přiřadit. U vodníka Matyho nebyla v hrníčku schovaná Princezna ze mlejna, ale jiné chrastivé tajemství, které se pozorným ouškam podařilo odhalit. U čarodějky Sofči si mohly "upéct" perníčky v Perníkové chaloupce a žádné z dětí neskončilo na papírovém pekáči. U prince Ivana a Večernice Mileny si zkusily slepou stezku lesem a svůj hmat. A nakonec zavítaly až do "zámku" k Šípkové Růžence Mirce a statečnému princovi Františkovi, kde uviděly opravdový meč, který prosekal cestu trním. Také si odnesly malou odměnu na památku.

Děkujeme všem, kteří pomohli dětem prožít krásné pohádkové dopoledne!

Mgr. Miroslava Poláková

foto: David Beránek

Rodičovská kavárna


Zveme Vás do další rodičovské kavárny od 18:00 ve sborovně budovy K2.


V pátek 17.5.2019 jsme se zúčastnili pražského kola olympijského šestiboje na atletickém stadionu Slavie Praha, do kterého jsme postoupili z kola obvodního. A stalo se něco ohromujícího. Naši žáci Jonáš a Tobiáš byli v soutěži jednotlivců za ročník 2008 s přehledem první a druhý. Jonáš získal 4152 bodů, Tobiáš 3877. Oba chlapci jsou sportovními talenty k pohledání a mít takové borce v družstvu je snem každého tělocvikáře. K mé veliké lítosti spolu odcházejí na sportovní fotbalovou školu na Marjánku. Budou nám moc chybět.

Jako družstvo jsme obsadili 14. místo, ale naši si vedli dobře. Měli jsme mladé družstvo složené hlavně z žáků 5. a 6. tříd. Kdo měl družstvo ze žáků 7. a 8. tříd, získal bodů víc. Ale z našich starších žáků nechtěl nikdo jít…Soutěžilo se v těchto disciplínách: shyby 2 minuty (lépe řečeno přitahování na šikmé lavici), lehy – sedy 2 minuty, běh na 1 km nebo dribling 2 minuty, sprint 60 m, hod kriketovým míčkem a skok daleký.

Jonáš svým 1. místem postoupil do republikového finále, které se koná 4.- 6.9.2019 v Brně. Loni tam také postoupil a byl 5. z celé naší republiky! Ztratil tehdy dost bodů ve švihadle. Snad se z toho poučil a trénoval si to J.

A kdo tvořil naše družstvo? Kromě Jonáše a Tobiáše to byl Albert, také z 5. B, Vilém ze 6.B, Lucka ze 4.B, Nela a Magdalena ze 6.A a Nela ze 7.A. Za jednotlivce ještě soutěžila Viktorie ze 4.B, neboť postoupila z obvodního kola.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a zvláště odcházejícímu Jonášovi a Tobiášovi děkujeme za všechny medaile, které pro Květňák vybojovali. Přeji jim hodně zdaru na Marjánce a v dresu Sparty Praha.

                                                                                                                          Jiřina Štrossová, uč.TV