Zápis

Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

Školní kalendář Harmonogram prázdnin

__________________________________________________________________

 Třídní

schůzky

 Přehled 

prázdnin

Ředitelská

   volna

St. svátky

     Dny

otevřených

    dveří

   ŽP Ptakopysk

 Zápisy

do 1. tříd

Celoškolní

   akce

  Školy 

v přírodě

Časový plán

vyuč. hodin

      Kavárny

     pro rodiče

__________________________________________________________________

Organizace školního roku 2018/19 >>

září říjen list. pros. leden únor březen duben květen červen

__________________________________________________________________

 Najdete nás také na sociálních sítích:     

__________________________________________________________________

Informační systém školy - zapomenuté nebo nové heslo pro 1.třídy více info zde

___________________________________________________________________

Září:                                                                        

  • 25.9. Zahradní slavnost – vítání prvňáků                                           
  • 6. 9. Burza kroužků                                                                                               
  • 1.-7.10. EDISON                                                                                            
  • Adaptační výjezdy
  • Srdíčkové dny (ŽP) 

Přehled akcí: 3.9. - 9.9.2018 (1. týden) 

__________________________________________________________________

K organizaci 1.týdne:

Ve čtvrtek a pátek bude výuka probíhat podle rozvrhu, bez odpoledního vyučování a bez 6. vyuč. hodin.

Šk. jídelna vydává obědy pouze do 13 hodin.

__________________________________________________________________

Pondělí 3.9. 

8:00

   &

8:30

Slavnostní zahájení školního roku

        Vítání prvňáčků

                 více zde

8:00 h před budovou K1 (1.B,C)

8:30h před budovou K2 (1.A,D. M1,M2)

 

    

Středa 5.9.   

 

Odjezd na adaptační kurz - 7.B

 

    

Čtvrtek 6.9.

8:55-10:40

Prezentace tanečního studia OF Dance Opatov v tělocvičnách

v budově K1 - 4.-9. roč. o hlavní přestávce

v budově K2 - 3. vyuč. hodinu 

 

17:00

Burza kroužků pro rodiče

 

17:30

   &

18:00

 

Třídní schůzky
V budově K1 - plenární schůze ve šk. jídelně od 17:30h, poté třídní schůzky ve třídách s tř. učiteli 

V budově K2 - plenární schůze ve šk. jídelně od 18:00h, poté třídní schůzky ve třídách s tř. učiteli

Schůze KPŠ od 19:00h ve sborovně v budově K2

 

   

Přehled akcí: 10.9. - 16.9.2018 (2. týden) 

Pondělí 10.9.

 

Odjezd na adaptační kurz - 6.A

Středa 12.9.

8:00- 8:45

Schůzka šk. parlamentu
v parlamentní místnosti K1

 

18:00

Třídní schůzky 7.B

 

 

Příjezd 6.A z adaptačního kurzu

Pátek 14.9.

8:00-11:35

Fotografování 1. tříd
ve spolupráci s Mf Dnes

1.A, 1.B, 1.C, 1.D, M1, M2

Přehled akcí: 17.9. - 23.9.2018 (3. týden) 

 PO

Odjezd na adaptační kurz - 6.B

     

ST 8:00-12:30

Atletický čtyřboj na ZŠ Donovalská
družstva 2.-4. tříd

     

ST 9:00-11:00

Sportovní dopoledne

   pro 1. třídy a PT
    na hřišti FC Háje

     

 ST

Příjezd z adaptačního kurzu 6.B

     

ČT 7:30-14:00

Atletický čtyřboj

     více zde
družstvo st. žáků

     

 

ČT 18:00-18:30

Třídní schůzky 6.C

 

PÁ 7:30-14:00

Atletický čtyřboj

       více zde
družstvo ml. žáků a st. žákyň

     

     17. -21.9. Srdíčkové dny - charitativní prodej drobných předmětů

                         Po 2.a 3.v.h., Út, St, Čt 1.a 2.v.h., Pá 1.v.h.

                                                  

 

Přehled akcí: 24.9. - 30.9.2018 (4. týden) 

ÚT 9:55-11:35

Vycházka do lesoparku Hostivař 

                  1.D

ÚT 16:00-18:00

        Zahradní slavnost

                 více zde
Slavnostní tričkování žáků 1. tříd

 

ČT 8:00-11:35

     Projektové vyučování

     "Povídání o stromech"
       v lesoparku Hostivař

          2.D, 2.E

 

___________________________________________________________________

Říjen:     

  • Oborový den – 100 let republiky
  • Soutěž v aerobiku Rabbit Cup 

Přehled akcí: 1.10.-7.10.2018 (5.týden)

PO 8:15- 8:45

Zahájení projektu Edison 

        žáci II.stupně
ve šk. jídelně budovy K1

 

ST 8:00-13:00

        Coca Cola Cup

   fotbalový turnaj pro družstva

ml. i starších žáků na hřišti FC Háje

 

ST 8:30-12:15

      Návštěva Jump parku

5.B

ČT 9:55-11:35

Prezentace projektu Edison
   ve vstupní hale budovy K1

 

PÁ 8:00-12:30

Návštěva Stanice ml. přírodovědců

7.C

PÁ 8:00-12:30

Návštěva výstavy Doteky státnosti
Pražský hrad

8.B

PÁ 8:00-12:30

Vycházka - Historické centrum Prahy

                     9.B

PÁ 8:00-12:30

Lesopark Hostivař - Toulcův dvůr

                    8.A

       

PÁ 8:00-12:30

Projekt "Kyberšikana"

7.A

PÁ 8:00-13:00

Výlet do ZOO Praha

9.A

PÁ 8:15-10:00

Náhradní plavání - 3.B,C

  

Přehled akcí: 8.10.-14.10.2018 (6.týden)

Po 8.10.

8:15-11:15

Program "Naše dřeviny"
lesopark Hostivař

2.A

   

Út 9.10.

7:45-15:00

Výlet – Poděbrady

4.B

Út 9.10.

8:15-11:15

Program "Naše dřeviny"
lesopark Hostivař

1.A

   

St 10.10.

8:00- 8:45

Schůzka šk. parlamentu
v místnosti parlamentu v budově K1

 

Čt 11.10.

8:30-11:30

Návštěva knihovny Opatov

5.B

  

Čt 11.10.

10:00-13:00

Cross Cup mini
pro družstva žáků 1.-3.tříd

 

Pá 12.10.

8:00-14:00

Cross Cup
pro družstva žáků 4.-9.tříd

 

Pá 12.10.

14:00

ERASMUS DAY - setkání a sdílení

zkušeností ze stáží v rámci projektu Erasmus
v budově K2

 

Přehled akcí: 15.10.-21.10.2018 (7.týden)

Po 15.10.

7:45-11:45

Návštěva Planetária

5.A, 5.B, 5.C

      

Po 15.10.

9:55-11:35

Cvičení s MŠ v hale

4.C

           

Út 16.10.

8:00-12:30

Exkurze do ZOO Praha

3.B

St 17.10.

8:00

Profi testy žáků 9. tříd v PPP
14 žáků

            

Čt 18.10.

8:30-10:45

Návštěva knihovny Opatov

4.C

           

Čt 18.10.

Dějepisná exkurze - Břevnovský klášter

7.C

       

Pá 19.10.

7:30-13:30

Plavecké závody "Pohár starosty"
plav. bazén Jedenáctka

pro družstvo žáků 6.-8.tříd

      

Přehled akcí: 22.10. - 28.10.2018 (8. týden)

Termín

Akce - Třídy

Po 22.10.
8:00- 9:40

Projekt "Kybernetická bezpečnost"
1.vyuč.h. - 8.B 2.vyuč.h. - 9.B

Po 22.10.
8:55- 9:40

Schůzka šk. parlamentu
v parlamentní místnosti v budově K1

 

Po 22.10.
17:00

Třídní schůzky třídy 5.A

 

Út 23.10.

9:55-11:35

Projekt "Místo, kde žijeme" - 3.A

Út 23.10.

13:00-14:45

     Polytechnická výuka

na SŠ elektrotechniky a strojírenství >>

zámečnický výcvik

pro přihlášené žáky 8.tříd

 

Út 23.10.

17:00

Podzimní tvořivá dílna s rodiči

                M1, M2

St 24.10.
8:00-11:35

Exkurze - Botanická zahrada - 1.A

St 24.10.

15:30-17:00

Rozvoj podnikavosti žáků

               Campanus ŠD

 

Čt 25.10.

8:00-12:30

Projektový den >>

 "100 let od založení Československa"
pro žáky II.stupně

Pá 26.10.

8:00-12:30

Exkurze na Pražský hrad - 3.C 

Přehled akcí:  29.10. - 4.11.2018 (9. týden)

Po 29.10.-30.10. Podzimní prázdniny

Čt
1.11.
8:30-10:45

Návštěva knihovny Opatov

 4.A

___________________________________________________________________


Listopad: 

  • Sběr papíru                                                                                         
  • Sportovní setkání srbských a českých škol
  • Minikopaná pro 1. stupeň  (ŽP)   
  • Minikopaná pro 2. stupeň  (ŽP) 
  • Rodičovská kavárna   

Přehled akcí: 5.11. - 11.11.2018 (10. týden) 

Termín

Akce

 

Po
5.11.                 

8:00- 8:45

Program "Sebedůvěra"
pro dívky 8.tříd

 

Po
5.11.              

10:50-11:35

Schůzka šk. parlamentu

 

Út
6.11.                

8:00-11:35

Návštěva Úřadu práce 9.B

 

Út

6.11.        

8:00-11:35

Turnaj v minikopané >>
pro 3.-5. ročník ve sportovní hale

 

Út
6.11.               

8:55-12:30

Beseda se spisovatelkou a křest knihy 2.B

 

Út
6.11.               

9:45-13:30

Návštěva Úřadu práce 9.A

 

St
7.11.


7:30-13:30

Turnaj ve florbale >>
družstvo ml. žákyň

    

St
7.11.


8:00-11:35

Turnaj v minikopané >>
pro 1.-2.ročník ve sportovní hale

 

 

 

Čt
8.11.              

8:15-11:15

Tem. program "Život lesa"
v hostivařském lesoparku

3.D

 


9.11.              

7:30-13:30

Turnaj ve florbale >>
družstvo ml. žáků

    


9.11.                

8:00-14:00

Turnaj česko-srbských škol >>
ve sportovní hale a tělocvičnách v budově K1

 

Přehled akcí: 12.11. - 18.11.2018 (11. týden)

Po 8:00- 8:45

Program "Sebedůvěra"
pro chlapce 8. tříd

 

Po 9:55-11:35

Cvičení s MŠ v hale

4.C

Út 8:55-10:40

Beseda pro spolužáky
2.v.h. - 1.B 3.v.h. - 1.D

1.B, 1.D

Út 13:00-14:45

Polytechnická výuka na SŠ elektroniky a strojírenství
elektro výuka pro přihlášené žáky 8. tříd

 

St 15:30-17:00

Učíme se podnikavosti K2

 

Čt 7:15-13:30

Turnaj ve florbale >>
družstvo st. žákyň

 

Čt 8:00-10:40

Přednáška "Záchrana živočichů"
1.v.h. - 3.D 2.v.h. - 1.A 3.v.h. - 2.A

1.A, 2.A, 3.D

Čt 10:00-11:45

Návštěva cirkusového představení
cirkus Berousek ( u modré školy)

1.B, 2.B, 2.C, PT, 3.C, 4.A, 4.C

Čt 14:00-14:30

Schůzka PK a MS Hv

 

Pá 7:15-13:30

Turnaj ve florbale >>
družstvo st. žáků

 

Pá 8:00-10:40

Beseda s policií ČR
1.v.h. - 7.A 2.v.h. - 2.B 3.v.h. - 2.C

2.B, 2.C, 7.A

Pá 8:15-12:30

Návštěva divadelního představení
pro žáky s OMJ divadlo Minor

 

 

Přehled akcí: 19.11. - 25.11.2018 (12. týden)

Út 8:15-11:15

Tem. program "Život lesa"
v hostivařském lesoparku 3.D

       

St 8:00- 9:40

Střihačská dílna k projektu Post Bellum
5 žáků 8.A

 

St 8:00- 8:45

Schůzka šk. parlamentu
v parlamentní místnosti v budově K1

 

Čt 8:00-11:35

Návštěva Veletrhu SŠ Schola Pragensis

9.B

Čt 13:35-15:15

Tematický program

"Příprava na život po ZŠ"

9.A

 Čt

Třídní schůzky

   

Pá 8:00-12:30

Preventivní program

"Vztahy ve třídě"
1.- 2.v.h. - 3. A 3.- 5.v.h. - 4. A

3.A, 4.A

Pá 8:55-12:30

Návštěva Veletrhu SŠ Schola Pragensis

9.A

Přehled akcí: 26.11. - 2.12.2018 (13. týden)

Po 7:15-12:30

Plavecko-běžecký pohár
sportovní akce MČ Prahy 11

        

Po 14:00-16:30

Kino Galaxie - Grinch - ŠD+ ŠK

1.C, 3.B, 3.C, 4.B, 4.C

St 8:00-12:30

Turnaj v minikopané pro II.stupeň
ve sportovní hale

  

St 8:00-12:30

Celopražský seminář

 "Škola v pohybu"
v budově K2 ve sborovně a v tělocvičně

 

St 18:00-19:30

Rodičovská kavárna >>                           

 "Klíč ktomu, aby dítě chtělo spolupracovat"
sborovna v budově K2

 

Čt 8:00-13:00

Turnaj ve stoním tenise
družstva ml. žáků II. st.

         

Čt 13:30-15:15

Divadlo Dokola - Čert a Káča ŠD tělocvična K1

 

Čt 13:35-15:15

Tematický program                         

"Příprava na život po ZŠ"

9.A

Čt 13:45-15:15

Divadlo Dokola - Dlouhý, Široký a Bystrozraký

 ŠD tělocvična K2

 

Pá 8:00-12:30

Preventivní program                           

"Vztahy ve třídě"
1.- 2. v.h. - 3.D 3. -5. v. h. - 5.A

3.D, 5.A

Pá 8:00-13:00

Turnaj ve stolním tenise
družstva st. žáků II.stupně

         

Pá 9:55-11:35

Tematický program                            

"Příprava na život po ZŠ"

9.B

___________________________________________________________________

                                                                                                                               

Prosinec: 

  • 7.12. Rabittcup
  • 8.12. 10-12hodin Vánoční jarmark 
  • 10.12. koncert pro 6.-9. třídy
  • 18.12. Vánoční koncert
  • Zahraniční výjezd Nj Drážďany
  • Charitativní akce pro psí útulek (ŽP)
  • 21.12. Květňákmánie (ŽP)   

Přehled akcí: 3.12. - 9.12.2018 (14. týden)

Po 8:00- 8:45

Projekt "Sebedůvěra"
dívky 8.B Hoši mají výuku až od 2.vyuč.hodiny.

8.B(Tvd)

Po 8:15-10:15

Náhradní plavání - 3.A, 3.D

 

Út 8:00-12:30

Fotografování vánočních sad pro I.st.
třídy v budově K2

    

Út 13:35-15:15

Školní kolo olympiády v Aj
pro žáky 7.tříd

    

St 8:00-12:30

Fotografování vánočních sad pro I.st.
v budově K1

    

St 8:00-12:30

Preventivní program " Vztahy ve třídě"
1.-2.v.h. - 4.B 3.-5.v.h. - 5.C

4.B, 5.C

St 10:50-11:35

Schůzka šk. parlamentu

 

St 11:45-13:25

Tematický program "Příprava na život po ZŠ"

9.B

St 17:00

Schůzka rodičů k výjezdu do Anglie
v MMU v budově K1

 

Čt 8:00-11:35

Preventivní program "Úvod do extremismu"
1.- 2.v.h. - 8.A 3.- 4.v.h. - 8.B

8.A, 8.B

Čt 8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea "Šikana"

6.B

Čt 8:55-10:40

Návštěva knihovny Opatov 4.B

Čt 13:35-15:15

Školní kolo olympiády v Aj
pro žáky 8.-9.tříd

    

Pá 8:00-13:30

Rabbit Cup - soutěž v aerobicu >>

 

Pá  8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea "Šikana"

6.B

Pá  8:55-10:40

Návštěva knihovny Opatov

5.A

So 10:00-12:00

Vánoční jarmark
v obou budovách K1 i K2

 

 

Přehled akcí: 10.12. - 16.12.2018 (15. týden)

Pondělí 10.12.

7:30-11:30

Adventní dílny

8.B

8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea "Šikana"

6.A

8:55-10:40

Náhradní plavání pro třídy 3.A,D

3.A, 3.D

8:55- 9:40

Výchovný koncert pro II. stupeň
ve šk. jídelně K1                                             

6.B, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 9.A, 9.B

9:55-11:35

Cvičení s MŠ v hale

4.C

 

Adventní zájezd do Drážďan

 

Úterý 11.12.

8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea" Šikana"

6.A

13:45-15:15

CKP - Otevřené odpoledne čtenářského klubu

 

14:00

Schůzka IMIŽPAS

 

16:30

Vánoční besídka s rodiči

M1, M2

Čtvrtek 13.12.

6:30-13:00

Celopražské florbalové finále
družstvo ml. žákyň sport. areál Kotlářka

 

8:55-10:40

Návštěva knihovny Opatov

5.C


Pátek 14.12.

8:00- 9:40

Tematický program "Cesta do Betléma"
v KCMT

3.A

11:45-12:30

Schůzka šk. parlamentu

 

  

Přehled akcí: 17.12. - 23.12.2018 (16. týden)

Pondělí 17.12.

7:00-13:30

Celopražské kolo - Běžecko-plavecký pohár
stadion na Strahově družstvo 10 žáků

 

8:00-10:40

Vánoční volejbalový turnaj
v tělocvičnách budovy K2 družstvo st. dívek

 

Úterý 18.12.

8:00- 9:40

Tematický program "Cesta do Betléma"
v KCMT

4.B

8:00-13:25

Výlet "Vánoce na statku"

1.A, 2.A, 3.D

13:00-14:45

Polytechnická výuka

na SŠ elektrotechniky a strojírenství
zámečnický výcvik pro přihlášené žáky 8. tříd

 

15:00-17:00

Učíme se podnikavosti - Campanus

    

18:00

Vánoční koncert
v KCMT

 

Středa 19.12.   

6:30-13:00

Celopražské florbalové finále
družstvo ml. žákyň sport. areál Kotlářka

  

14:15-15:15

Workshop pro učitelský sbor

Žáci s odlišným mateřským jazykem
ve sborovně K1

 

17:00

Vánoční setkání s rodiči

4.D

Pátek 21.12.

8:30-11:00

Květňákmánie
ve sport. hale

 

 

Přehled akcí: 24.12. - 30.12.2018 (17. týden)

Vánoční prázdniny: 22. prosince 2018 – 2. ledna 2019

(3.1.-4.1. je ředitelské volno, vyučování začne v pondělí 7. ledna)                                                                                                                       

___________________________________________________________________

                                           

Leden:                                                                          

Ředitelské volno: 3. ledna - 4. ledna 2019

LVVZ 7. tříd: 6. ledna - 11. ledna 2019
                                                                                                      

  • Fotbalový turnaj I. stupně Kop Cup                                                                                                   
  • Rodičovská kavárna 
  • Termín pro odevzdání absolventské práce v podobě MS Word: 16. 1. 2019

Známka za absolventskou práci zahrnuje splnění jednotlivých kritérií, dodržení povinných konzultací a průběžnou aktivitu žáka na práci. Známka, obdržená za absolventskou práci, bude mít vliv na výslednou známku z daného předmětu v 1. i 2. pololetí. Známka za AP má váhu známky ,,čtvrtletní práce“.

Přehled akcí: 7.1. - 13.1.2019 (19. týden)

Pondělí 7.1.

 

Vých. koncert ve šk. jídelně

PT,1.A,1.B,1.C,1.D,M1,M2

2.A,2.B,2.C,2.D,2.E

 K1 8:45 - 9:45h

K2 10:00 - 11:00h

Středa 9.1.

14:15-15:15

Workshop pro učitelský sbor

Žáci s OMJ
v budově K1

 

Pátek 11.1.

8:00-11:35

Návštěva z SPC ve výuce
ve třídě 7.A - 1., 3., 4. vyuč. hodinu

 

16:00

Příjezd žáků z lyžařského kurzu

 

Přehled akcí 14.1. - 20.1.2019 (20.týden)

 Po 14.1.
 

Výchovný koncert ve školní jídelně
K1 8:45 - 9:45h K2 10:00 - 11:00h

3.A, 3.B, 3.C, 3.D, 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 5.A, 5.B, 5.C

Út 15.1.

13:00-14:45

Polytechnická výuka

na SŠ elektroniky a strojírenství
elektro výuka pro přihlášené žáky 8.tříd

 

St 16.1.
8:55-9:40

Schůzka šk. parlamentu

 

St 16.1.  

17:00

Setkání v MŠ Markušova s rodiči předškoláků

     

Čt 17.1.
10:50-12:30

Temat. program "Hour of code"
v rámci výuky informatiky v 6.A

   

Čt 17.1.
13:00-18:00

Setkání čtenářských klubů

 

Přehled akcí 21.1. - 27.1.2019 (21.týden)

Út 22.1.

8:15-12:15

"Les v zimě"
vycházka v lesoparku Hostivař

1.A - 8:15 - 10:15h 2.A - 10:15 - 12:15h

Út 22.1.

8:00-11:35

Den otevřených dveří                      

Montessori výuka
dopolední návštěvy ve vyučování M1 a M2

 

Út 22.1.

15:00-17:00

Učíme se podnikavosti - Campanus

 

Út 22.1.

18:00

Setkání rodičů "Výuka Montessori"
v budově K2 ve třídách Montessori

 

St 23.1.

8:00-16:00

Seminář "Nadané děti" (Mensa)

 

St 23.1.

8:00-11:35

Den otevřených dveří - Montessori výuka
dopolední návštěvy ve vyučování M1 a M2

 

St 23.1.

8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea

5.A

St 23.1.

11:45-13:25

Tem. program "Hour of code"
v rámci výuky informatiky v 6.C

    

St 23.1.

18:00

Rodičovská kavárna na téma

  "Svoboda nebo přísnost"
ve sborovně budovy K2

 

Čt 24.1.

8:00-11:35

Den otevřených dveří - Montessori výuka
dopolední návštěvy ve vyučování M1 a M2

 

Čt 24.1.

8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea

5.A

Čt 24.1.

8:00-13:00

Dětský fotbalový pohár
družstvo žáků 1.-3.tříd

ve sport. hale Jedenáctka

 

Čt 24.1.

8:15-10:15

"Les v zimě"
vycházka v lesoparku Hostivař - 3.D
 

Pá 25.1.

8:00-11:35

Preventivní program ag. Odyssea

4.D

 

Přehled akcí: 28.1. - 3.2.2019 (22. týden)

Pondělí 28.1.2019

8:00-10:00

Účast v obvodním kole olympiády z Čj
dvě žákyně 9.B v DDM Šalounova

 

8:55- 9:40

Schůzka šk. parlamentu

 

Úterý 29.1.2019

8:00-13:00

Fotbalový turnaj KOP CUP
v Tv i hale pro 1., 2. a 4. ročník

 

18:00

Setkání s rodiči předškoláků

"Seznamte se a vyzkoušejte si Hejného matematiku"
v budově Květňák I.

 


Středa 30.1.2019

8:00-10:30

Účast v obvodním kole Matematické olympiády
2 žáci - 5. a 9. ročník na Gymnáziu a ZŠ PORG

 

8:00- 8:45

Šk. kolo olympiády v Aj
vybraní žáci 6.-9. tříd

 

8:00-13:00

Fotbalový turnaj KOP CUP
v Tv i hale pro 3. a 5. ročník

 

Pátek 1.2.2019

 

Ledová Praha
obsazeny pavilony B, přízemí pav. K, tělocvičny

 

 

Pololetní prázdniny

 

                                                                                   ___________________________________________________________________

Únor:                                                                                                         

  • 21.2. Karneval (ŠD)  14:00 - 15:00 na obou budovách K1 i K2                                               
  • Recitační soutěž I.stupně                                                                                                      
  • Rodičovská kavárna 27.2. v 18:00 >>

 
So 2.2.
 

 

Ledová Praha
obsazeny pavilony B, přízemí pav. K, tělocvičny

 
Ne 3.2.
 

 

Ledová Praha
obsazeny pavilony B, přízemí pav. K, tělocvičny



Přehled akcí: 4.2. - 10.2.2019 (23. týden)

Po 4.2.

8:55-11:35

Preventivní program "Etika I" 

7.A

Po 4.2.

9:55-11:35

Cvičení s MŠ v hale

4.C

Út 5.2.

13:00-14:45

Polytechnická výuka

na SŠ elektroniky a strojírenství
zámečnické práce pro přihlášené žáky 8.tříd

 

Pá 6.2.

8:00-12:30

Sazka Olympijský víceboj - Aktivace školy
v hodinách Tv

 

Pá 6.2.

8:00- 9:40

Beseda s Policií ČR
1.v.h. - 2.E 2.v.h. - 2.D

 

Přehled akcí: 11.2. - 17.2.2019 (24. týden)

JARNÍ PRÁZDNINY

 

Přehled akcí: 18.2. - 24.2.2019 (25. týden)

Po 18.2.

11:45-13:25

Školní kolo olympiády z NJ

 

Út 19.2.

8:00- 8:45

Beseda pro dívky 7.tříd "Čas proměn"

 

Út 19.2.      

8:00-11:35

Den otevřených dveří 

Výuka Aj metodou Clil
dopolední návštěvy ve výuce

 

Út 19.2.      

8:15- 9:30

Schůze vedoucích pracovníků
v budově K2

 

Út 19.2.      

16:00-17:00

Odpolední dílna pro předškoláky

"Hravé odpoledne s angličtinou"

St 20.2.      

8:00-14:00

Okresní kolo zeměpisné olympiády
3 žáci II. stupně na ZŠ Kateřinky

 

St 20.2.      

8:55-10:40

Den otevřených dveří         

Výuka Aj metodou Clil
dopolední návštěvy ve výuce 2.A

     

St 20.2.      

8:55- 9:40

Školní kolo recitační soutěže

                 2.-3. tříd

 

St 20.2.      

12:00-18:00

Seminář "Uč s WIKI "

 

Čt 21.2.      

8:00

Návštěva z PPP

 

Čt 21.2.      

14:00-15:00

Dětský karneval ve ŠD
v obou budovách ZŠ       

   pozvánka >>

Pá 22.2.      

7:45-14:00

Okresní kolo olympiády v Aj
2 žáci II. stupně na ZŠ Filosofská

 

Pá 22.2.      

8:55-10:40

Návštěva knihovny Opatov

1.C

 

Přehled akcí: 25.2. - 3.3.2019 (26. týden)

Po 25.2.

8:00- 8:45

Schůzka účastníků výjezdu do Anglie

 

Út 26.2.

8:00-11:35

Návštěva divadelního představení

6.B

Út 26.2.

8:55-10:40

Den otevřených dveří

Výuka Aj metodou Clil 1.A, 2.A

      

St 27.2.

9:55-11:35

Tem. program - Recyklace

1.B, 1.C, 7.B

St 27.2.

14:15

PDGR - II. stupeň
v budově K1

 

St 27.2.

18:00

Rodičovská kavárna na téma "Živé dítě"
v budově K2

 

Čt 28.2.

7:30-13:30

Turnaj v házené
družstvo st. dívek Hamr Braník

 

Čt 28.2.

15:00-16:30

Učíme se podnikavosti- Campanus

 

Pá 1.3.

8:55-11:35

Tem. program - Recyklace

1.A, 1.D, M1, M2, 7.B

 

___________________________________________________________________

 

Březen:  

  • Šachový turnaj (ŽP)                                                                                                
  • Pěvecká soutěž                                                                                                    
  • Rodičovská kavárna 27.3. >>
  • Společenský večer 15.3.
  • Jarní sběr papíru "Zachraň strom" K1 : 25.3. - 29.3. 2019

 

Přehled akcí: 4.3. - 10.3.2019 (27. týden)

 

Po 4.3.

8:00-11:35

Tem. program - Voda kolem nás

3.A, 3.D, 7.A

Út 5.3.

8:00-13:30

Semifinále dětského fotbalového poháru
družstvo žáků 2. tříd v hale Jedenáctka

 

Út 5.3.

16:00

Třídní schůzka rodičů žáků 2.E

 

St 6.3.

8:00

Den otevřených dveří:

Výuka matematiky Hejného
dopolední návštěvy ve vyučování

 

St 6.3.

8:15-10:00

Šachový turnaj pro 1.-4. ročník
ve šk. jídelně K2

 

St 6.3.

16:00-17:00

Odpolední dílna pro předškoláky

"Počítáme s Hejného matematikou"
v budově K1

 

Čt 7.3.

8:00

Fotografování na fotoročenky
pro 1., 5., 9. ročníky

        

Pá 8.3.

7:00-13:30

Turnaj v házené
družstvo st. dívek Hamr Bráník

 

Pá 8.3.

8:00-11:35

Tem. program - Voda kolem nás

3.B, 3.C, 7.A

Pá 8.3.

8:15-10:00

Šachový turnaj pro 5.-9. ročník
ve šk. jídelně K1

 

Pá 8.3.

9:00-11:00

Školení ředitelů škol Prahy 11
ve sborovně budovy K2

 

 

Přehled akcí: 11.3. - 17.3.2019 (28. týden)

Po 11.3.

9:55-11:35

Cvičení s MŠ v hale 

4.C

            

Út 12.3.

7:30-10:00

Pražské poetické setkání
Okr. kolo recitační soutěže v DDM Šalounova

žákyně 3. tříd

 

Út 12.3.

13:00-14:45

Polytechnická výuka

na SŠ elektroniky a strojírenství
elektro výuka pro přihlášené žáky 8.tříd

 

Út 12.3.

13:30-18:00

Prezentace v soutěži

"Příběhy našich sousedů"
v KC Zahrada 5 žáků 8.A

 

St 13.3.

7:30-10:00

Pražské poetické setkání
Okr. kolo recitační soutěže v DDM Šalounova

2 žákyně 4.tříd

 

St 13.3.

13:30

Odjezd žáků na jazykový pobyt

do Velké Británie

 

Čt 14.3.

8:55-11:35

Preventivní program "Etika II."

8.B

Pá 15.3.

7:30-13:30

Volejbalový turnaj
družstvo st. žáků a žákyní v ZŠ Milíčov

 

Pá 15.3.

19:00

Společenský večer 

       "Květňák slaví 40 let!"

TOP Hotel Praha

 

Přehled akcí: 18.3. - 24.3.2019 (29. týden)

Po 18.3.

14:15

PDGR pro I. stupeň
v budově K2

 

Po 18.3.

16:00-17:00

Příjezd žáků z jazykového pobytu

 

St 20.3.

8:55-10:40

Tem. program - Ekohrátky
4 žákyně 9.A + 2.B, 2.C

St 20.3.

14:15

PDGR pro II. stupeŇ
v budově K1

 

Pá 22.3.

8:55- 9:40

Schůzka šk. parlamentu

 

Pá 22.3.

8:55-10:40

Tem. program - Ekohrátky
4 žákyně 9.A + 2.D, 2.E

 
V týdnu 25.3. -29.3. proběhne v budově K1 sběr papíru.

___________________________________________________________________

                                           

Duben:  

  • Jarní sběr papíru " Zachraň strom" K2 : 1.4. - 5.4. 2019
  • Soutěž Pět proti pěti (ŽP)   
  • Pálení čarodějnic (ŠD)
  • Rodičovská kavárna 15.4. >>

___________________________________________________________________

 

Květen: 

  • Jarní koncert  ( KC Matky Terezy )                                                        
  • Rodičovská kavárna 29.5. >>

___________________________________________________________________

 

Červen:  

  • Den dětí pro MŠ 
  • Termín pro odevzdání prezentace MS PowerPoint pro obhajobu: 7. 6. 2019  (Termín pro odevzdání absolventské práce v podobě MS Word: 16. 1. 2019)

Absolventský týden: 17. – 21. 6.

Známka za absolventskou práci zahrnuje splnění jednotlivých kritérií, dodržení povinných konzultací a průběžnou aktivitu žáka na práci. Známka, obdržená za absolventskou práci, bude mít vliv na výslednou známku z daného předmětu v 1. i 2. pololetí. Známka za AP má váhu známky ,,čtvrtletní práce“.

 

___________________________________________________________________

__________________________________________________________________  

Informační systém školy - zapomenuté nebo nové heslo pro 1.třídy více info zde

___________________________________________________________________

Organizace školního roku 

vyučování začne 3. září 2018

první pololetí bude ukončeno 31. ledna 2019  (vydávání výpisu vysvědčení za I.pololetí)

druhé pololetí bude ukončeno 28. června 2019 (vydávání vysvědčení za šk.rok 2018/2019)

školní rok 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019

  

__________________________________________________________________  

Třídní schůzky s rodiči  

6.9.2018  třídní schůzky

  • Burza kroužků 17 hodin
  • třídní schůzky (informace o organizaci školního roku, volba výboru KPŠ)
  • schůze výboru KPŠ od 19:00 - sborovna

22.11.2018 třídní schůzky

                 (Časy mohou být po domluvě s TU individuálně upraveny.)

11.4.2019  třídní schůzky

    • Květňák I 1.-8.třídy od 18:00 do 19:00 – ve třídách,
    • Květňák II 1.-5.třídy 17:00-17:45
    • schůze zástupců tříd KPŠ

 

V průběhu celého školního roku budou probíhat konzultační hodiny po dohodě rodičů a učitelů, upřednostňujeme setkávání 
 

__________________________________________________________________ 

Přehled prázdnin: 

29. a 30. října 2018 – podzimní prázdniny

22. prosince 2018 – 2. ledna 2019 – vánoční prázdniny, 3.1.-4.1. je ředitelské volno, vyučování začne v pondělí 7. ledna

1. února 2019 – pololetní prázdniny

11. února – 17. února 2019 – jarní prázdniny

18. dubna 2019 – velikonoční prázdniny

1. července – 31. srpna 2019 – hlavní prázdniny

  

__________________________________________________________________

Ředitelská volna: 

   3. a 4.1.2019 a 2. a 3.5.2019

__________________________________________________________________

 Státní svátky

  1. leden             Den obnovy samostatného českého státu

  8. květen           Den vítězství

  5. červenec       Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

  6. červenec       Den upálení Mistra Jana Husa

28. září               Den české státnosti

28. říjen              Den vzniku samostatného československého státu

17. listopad         Den boje za svobodu a demokracii

 

 Ostatní svátky                     

  1. leden             Nový rok

30. březen           Velký pátek

22. duben            Velikonoční pondělí

  1. květen           Svátek práce

24. prosinec        Štědrý den

25. prosinec        1. svátek vánoční

26. prosinec        2. svátek vánoční

  

Významné dny

16. leden             Den památky Jana Palacha

27. leden             Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

  8. březen           Mezinárodní den žen

  9. březen           Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi - Březince

12. březen           Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO)

 28. březen          Den narození Jana Ámose Komenského.

  7. duben            Den vzdělanosti

  5. květen           Květnové povstání českého lidu

15. květen           Den rodin

10. červen           Den památky obětí vyhlazení obce Lidice

18. červen           Den hrdinů druhého odboje

27. červen           Den památky obětí komunistického režimu

11. listopad         Den válečných veteránů

 

__________________________________________________________________

Časový plán vyučovacích hodin 

Hodina

Od - do

Přestávka

Od - do

1

8.00 - 8.45

1

8.45 - 8.55

2

8.55 - 9.40

2

9.40 - 9.55

3

9.55 - 10.40

3

10.40 - 10.50

4

10.50 - 11.35

4

11.35 - 11.45

5

11.45 - 12.30

5

12.30 - 12.40

6

12.40 – 13.25

6

13.25 – 13.35

7

13.35 - 14.20

7

14.20 - 14.30

8

14.30 - 15.15

 

 

 

Volitelné předměty (bude upřesněno): 

Ročník

Název předmětu

Týdenní čas. dotace

Vyučující

6.

Přírodovědné praktikum

2

 

Sportovní výchova - kopaná

2

 

Taneční a pohybová výchova

2

7.

Informační technologie

2

 

Konverzace v anglickém jazyce

2

8.

Informační technologie

2

 

Konverzace v anglickém jazyce

2

9.

Informační technologie

2

 

Fyzikálně-chemický seminář

2

 

Seminář z českého jazyka

2

 

__________________________________________________________________

Termíny zápisu: 

   

Otevřený Květňák - okénka pro předškoláky

  • leden - březen 2019

 

Zápis do prvních tříd

  • 9. a 10. dubna 2019

 

Desatero předškoláka

  • květen 2019

__________________________________________________________________

  

Dny otevřených dveří:

 

Naše škola Vás srdečně zve k návštěvě:

 

Leden 2019

Přijďte dopoledne 22., 23., 24. 1.  – můžete se podívat se svými dětmi přímo do výuky ve třídě Montessori.

Z kapacitních důvodů Vás prosíme o rezervaci termínu své návštěvy na telefonu 267 227 502 nebo emailem na lenka.masinova@kvetnak.cz.

22.1. od 18 h  pořádáme setkání s rodiči na téma „Montessori výuka“ , které se bude konat v budově K2 Schulhoffova 844.

   

Malým okénkem k nahlédnutí do naší výuky může být vstup ČT ranního Studia 6 z 5.3.2018:

 Montessori výuka na ZŠ                                                                

  

29.1. od 18 h uskutečníme setkání s rodiči na téma „Seznamte se a vyzkoušejte si  Hejného matematiku“, které proběhne v budově K1 Květnového vítězství 1554.

 

Únor 2019

Přijďte se dopoledne 19.2. podívat, jak pracují žáci ve třídě s rozšířenou výukou anglického jazyka metodou CLIL.

Opět si prosím z kapacitních důvodů rezervujte čas své návštěvy (viz. výše uvedené kontakty)

Přijďte 19.2. od 16 h na „Hravé odpoledne s angličtinou“ (v budově K2 Schulhoffova 844)

Pro děti bude připravena tvořivá dílna, ve které si budou moci vyzkoušet, jaké to je být školákem.

Rodiče budou informováni o výuce v budoucích prvních třídách ve šk. roce 2019/20.

 

Březen 2019

Přijďte se dopoledne 6.3. podívat do tříd s výukou matematiky metodou profesora Hejného.

Prosíme vás o rezervaci termínu vaší návštěvy (viz. výše uvedené kontakty)

Přijďte odpoledne 6.3. od 16 h se svými dětmi do tvořivé dílny na téma „Počítáme s Hejného matematikou“ (v budově K1 Květnového vítězství 1554)

Pro rodiče proběhne informační schůzka o zápisech do 1. tříd a o budoucích prvních třídách.

 

 

__________________________________________________________________    

Celoškolní akce: 

   

Absolventský týden

  • 17. - 21. června 2019

Činnost zájmových kroužků

  • 17. září 2018 – 14. června 2019

Cvičení dětí MŠ v hale

  • říjen 2018  – duben 2019

Akce školy

  • Zahradní slavnost – vítání prvňáčků 25. září 2018
  • Vánoční jarmark – 8. prosince 2018
  • Vánoční koncert – prosinec 2018
  • Karneval –  21. února 2019
  • Ples ZŠ Květňák 40 let v TOP Hotelu Praha – 15. března 2019
  • Jarní koncert – květen 2019

                                          

__________________________________________________________________   

Školy v přírodě:                                                    

 Termín pro školy v přírodě a výlety

  • 13. - 17. května a 20. - 24. května 2019