Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

Školní kalendář Harmonogram prázdnin

Organizace školního roku 2018/19

 

 Třídní

schůzky

 Přehled 

prázdnin

Ředitelská

   volna

    Státní

    svátky

   ŽP Ptakopysk

 Zápisy

do 1. tříd

Celoškolní

   akce

  Školy 

v přírodě

Časový plán

vyuč. hodin

      Kavárny

     pro rodiče

__________________________________________________________________

 Najdete nás také na sociálních sítích:     

__________________________________________________________________

Informační systém školy - zapomenuté nebo nové heslo pro 1.třídy více info zde

___________________________________________________________________

Přehled akcí: 5.11. - 11.11.2018 (10. týden)

 

Termín

Akce

 

Po
5.11.                 

8:00- 8:45

Program "Sebedůvěra"
pro dívky 8.tříd

 

Po
5.11.              

10:50-11:35

Schůzka šk. parlamentu

 

Út
6.11.                

8:00-11:35

Návštěva Úřadu práce 9.B

 

Út

6.11.        

8:00-11:35

Turnaj v minikopané
pro 3.-5. ročník ve sportovní hale

 

Út
6.11.               

8:55-12:30

Beseda se spisovatelkou a křest knihy 2.B

 

Út
6.11.               

9:45-13:30

Návštěva Úřadu práce 9.A

 

St
7.11.


7:30-13:30

Turnaj ve florbale
družstvo ml. žákyň

    

St
7.11.


8:00-11:35

Turnaj v minikopané
pro 1.-2.ročník ve sportovní hale

 

 

 

Čt
8.11.              

8:15-11:15

Tem. program "Život lesa"
v hostivařském lesoparku

3.D

 


9.11.              

7:30-13:30

Turnaj ve florbale
družstvo ml. žáků

    


9.11.                

8:00-14:00

Turnaj česko-srbských škol
ve sportovní hale a tělocvičnách v budově K1

 



Přehled akcí:  29.10. - 4.11.2018 (9. týden)

 
Po
29.10.
 

Podzimní prázdniny

 

 
Út
30.10.
 

Podzimní prázdniny

 

 

 

 
Čt
1.11.
8:30-10:45 

Návštěva knihovny Opatov

 4.A

 

2.11.
 8:15-10:00

Náhradní plavání

3.B, 3.C

Přehled akcí: 22.10. - 28.10.2018 (8. týden)

Termín

Akce - Třídy

Po 22.10.
8:00- 9:40

Projekt "Kybernetická bezpečnost"
1.vyuč.h. - 8.B 2.vyuč.h. - 9.B

Po 22.10.
8:55- 9:40

Schůzka šk. parlamentu
v parlamentní místnosti v budově K1

 

Po 22.10.
17:00

Třídní schůzky třídy 5.A

 

Út 23.10.

9:55-11:35

Projekt "Místo, kde žijeme" - 3.A

Út 23.10.

13:00-14:45

     Polytechnická výuka

na SŠ elektrotechniky a strojírenství

zámečnický výcvik

pro přihlášené žáky 8.tříd

 

Út 23.10.

17:00

Podzimní tvořivá dílna s rodiči

                M1, M2

St 24.10.
8:00-11:35

Exkurze - Botanická zahrada - 1.A

St 24.10.

15:30-17:00

Rozvoj podnikavosti žáků

               Campanus ŠD

 

Čt 25.10.

8:00-12:30

Projektový den

 "100 let od založení Československa"
pro žáky II.stupně

Pá 26.10.

8:00-12:30

Exkurze na Pražský hrad - 3.C 


Přehled akcí: 15.10.-21.10.2018 (7.týden)

Po 15.10.

7:45-11:45

Návštěva Planetária

5.A, 5.B, 5.C

      

Po 15.10.

9:55-11:35

Cvičení s MŠ v hale

4.C

           

Út 16.10.

8:00-12:30

Exkurze do ZOO Praha

3.B

St 17.10.

8:00

Profi testy žáků 9. tříd v PPP
14 žáků

            

Čt 18.10.

8:30-10:45

Návštěva knihovny Opatov

4.C

           

Čt 18.10.

Dějepisná exkurze - Břevnovský klášter

7.C

       

Pá 19.10.

7:30-13:30

Plavecké závody "Pohár starosty"
plav. bazén Jedenáctka

pro družstvo žáků 6.-8.tříd

      


Přehled akcí: 8.10.-14.10.2018 (6.týden)

Po 8.10.

8:15-11:15

Program "Naše dřeviny"
lesopark Hostivař

2.A

   

Út 9.10.

7:45-15:00

Výlet – Poděbrady

4.B

Út 9.10.

8:15-11:15

Program "Naše dřeviny"
lesopark Hostivař

1.A

   

St 10.10.

8:00- 8:45

Schůzka šk. parlamentu
v místnosti parlamentu v budově K1

 

Čt 11.10.

8:30-11:30

Návštěva knihovny Opatov

5.B

  

Čt 11.10.

10:00-13:00

Cross Cup mini
pro družstva žáků 1.-3.tříd

 

Pá 12.10.

8:00-14:00

Cross Cup
pro družstva žáků 4.-9.tříd

 

Pá 12.10.

14:00

ERASMUS DAY - setkání a sdílení

zkušeností ze stáží v rámci projektu Erasmus
v budově K2

 

Přehled akcí: 1.10.-7.10.2018 (5.týden)

PO 8:15- 8:45

Zahájení projektu Edison 

        žáci II.stupně
ve šk. jídelně budovy K1

 

ST 8:00-13:00

        Coca Cola Cup

   fotbalový turnaj pro družstva

ml. i starších žáků na hřišti FC Háje

 

ST 8:30-12:15

      Návštěva Jump parku

5.B

ČT 9:55-11:35

Prezentace projektu Edison
   ve vstupní hale budovy K1

 

PÁ 8:00-12:30

Návštěva Stanice ml. přírodovědců

7.C

PÁ 8:00-12:30

Návštěva výstavy Doteky státnosti
Pražský hrad

8.B

PÁ 8:00-12:30

Vycházka - Historické centrum Prahy

                     9.B

PÁ 8:00-12:30

Lesopark Hostivař - Toulcův dvůr

                    8.A

       

PÁ 8:00-12:30

Projekt "Kyberšikana"

7.A

PÁ 8:00-13:00

Výlet do ZOO Praha

9.A

PÁ 8:15-10:00

Náhradní plavání - 3.B,C

  


Přehled akcí: 24.9. - 30.9.2018 (4. týden)
 

ÚT 9:55-11:35

Vycházka do lesoparku Hostivař

                  1.D

ÚT 16:00-18:00

        Zahradní slavnost

                 více zde
Slavnostní tričkování žáků 1. tříd

 

ČT 8:00-11:35

     Projektové vyučování

     "Povídání o stromech"
       v lesoparku Hostivař

          2.D, 2.E

Přehled akcí: 17.9. - 23.9.2018 (3. týden) 

 PO

Odjezd na adaptační kurz - 6.B

     

ST 8:00-12:30

Atletický čtyřboj na ZŠ Donovalská
družstva 2.-4. tříd

     

ST 9:00-11:00

Sportovní dopoledne

   pro 1. třídy a PT
    na hřišti FC Háje

     

 ST

Příjezd z adaptačního kurzu 6.B

     

ČT 7:30-14:00

Atletický čtyřboj

     více zde
družstvo st. žáků

     

 

ČT 18:00-18:30

Třídní schůzky 6.C

 

PÁ 7:30-14:00

Atletický čtyřboj

       více zde
družstvo ml. žáků a st. žákyň

     

     17. -21.9. Srdíčkové dny - charitativní prodej drobných předmětů

                         Po 2.a 3.v.h., Út, St, Čt 1.a 2.v.h., Pá 1.v.h.

                                                  

Přehled akcí: 10.9. - 16.9.2018 (2. týden) 

Pondělí 10.9.

 

Odjezd na adaptační kurz - 6.A

Středa 12.9.

8:00- 8:45

Schůzka šk. parlamentu
v parlamentní místnosti K1

 

18:00

Třídní schůzky 7.B

 

 

Příjezd 6.A z adaptačního kurzu

Pátek 14.9.

8:00-11:35

Fotografování 1. tříd
ve spolupráci s Mf Dnes

1.A, 1.B, 1.C, 1.D, M1, M2

__________________________________________________________________

Přehled akcí: 3.9. - 9.9.2018 (1. týden) 

__________________________________________________________________

K organizaci 1.týdne:

Ve čtvrtek a pátek bude výuka probíhat podle rozvrhu, bez odpoledního vyučování a bez 6. vyuč. hodin.

Šk. jídelna vydává obědy pouze do 13 hodin.

__________________________________________________________________

Pondělí 3.9. 

8:00

   &

8:30

Slavnostní zahájení školního roku

        Vítání prvňáčků

                 více zde

8:00 h před budovou K1 (1.B,C)

8:30h před budovou K2 (1.A,D. M1,M2)

 

    

Středa 5.9.   

 

Odjezd na adaptační kurz - 7.B

 

    

Čtvrtek 6.9.

8:55-10:40

Prezentace tanečního studia OF Dance Opatov v tělocvičnách

v budově K1 - 4.-9. roč. o hlavní přestávce

v budově K2 - 3. vyuč. hodinu 

 

17:00

Burza kroužků pro rodiče

 

17:30

   &

18:00

 

Třídní schůzky
V budově K1 - plenární schůze ve šk. jídelně od 17:30h, poté třídní schůzky ve třídách s tř. učiteli 

V budově K2 - plenární schůze ve šk. jídelně od 18:00h, poté třídní schůzky ve třídách s tř. učiteli

Schůze KPŠ od 19:00h ve sborovně v budově K2

 

        

 

__________________________________________________________________  

Informační systém školy - zapomenuté nebo nové heslo pro 1.třídy více info zde

___________________________________________________________________

Organizace školního roku 

vyučování začne 3. září 2018

první pololetí bude ukončeno 31. ledna 2019  (vydávání výpisu vysvědčení za I.pololetí)

druhé pololetí bude ukončeno 28. června 2019 (vydávání vysvědčení za šk.rok 2018/2019)

školní rok 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019

  

__________________________________________________________________  

Třídní schůzky s rodiči  

Čtvrtek 6.9.2018


V budově K1 - plenární schůze ve šk. jídelně od 17:30h, poté třídní schůzky ve třídách s tř. učiteli 

V budově K2 - plenární schůze ve šk. jídelně od 18:00h, poté třídní schůzky ve třídách s tř. učiteli

Schůze KPŠ od 19h ve sborovně v budově K2

6.9.2018  třídní schůzky

  • Burza kroužků 17 hodin
  • třídní schůzky (informace o organizaci školního roku, volba výboru KPŠ)
  • schůze výboru KPŠ od 19:00 - sborovna

22.11.2018 třídní schůzky

    • Květňák I 1.-8.třídy od 18:00 do 19:00 – ve třídách,
    • Květňák II 1.-5.třídy 17:00-17:45
    • KI 9.třídy 17:30 – v multimediální učebně pav. A (informace o dalším studiu)                                    
    • schůze zástupců tříd KPŠ

11.4.2019  třídní schůzky

    • Květňák I 1.-8.třídy od 18:00 do 19:00 – ve třídách,
    • Květňák II 1.-5.třídy 17:00-17:45
    • schůze zástupců tříd KPŠ

 

V průběhu celého školního roku budou probíhat konzultační hodiny po dohodě rodičů a učitelů, upřednostňujeme setkávání 
 

__________________________________________________________________ 

Přehled prázdnin: 

29. a 30. října 2018 – podzimní prázdniny

22. prosince 2018 – 2. ledna 2019 – vánoční prázdniny, vyučování začne ve čtvrtek 3. ledna

1. února 2019 – pololetní prázdniny

11. února – 17. února 2019 – jarní prázdniny

18. dubna 2019 – velikonoční prázdniny

1. července – 31. srpna 2019 – hlavní prázdniny

  

__________________________________________________________________

Ředitelská volna (bude upřesněno): 

   

__________________________________________________________________

 Státní svátky

  1. leden             Den obnovy samostatného českého státu

  8. květen           Den vítězství

  5. červenec       Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

  6. červenec       Den upálení Mistra Jana Husa

28. září               Den české státnosti

28. říjen              Den vzniku samostatného československého státu

17. listopad         Den boje za svobodu a demokracii

 

 Ostatní svátky                     

  1. leden             Nový rok

30. březen           Velký pátek

22. duben            Velikonoční pondělí

  1. květen           Svátek práce

24. prosinec        Štědrý den

25. prosinec        1. svátek vánoční

26. prosinec        2. svátek vánoční

  

Významné dny

16. leden             Den památky Jana Palacha

27. leden             Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

  8. březen           Mezinárodní den žen

  9. březen           Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi - Březince

12. březen           Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO)

 28. březen          Den narození Jana Ámose Komenského.

  7. duben            Den vzdělanosti

  5. květen           Květnové povstání českého lidu

15. květen           Den rodin

10. červen           Den památky obětí vyhlazení obce Lidice

18. červen           Den hrdinů druhého odboje

27. červen           Den památky obětí komunistického režimu

11. listopad         Den válečných veteránů

 

__________________________________________________________________

Časový plán vyučovacích hodin 

Hodina

Od - do

Přestávka

Od - do

1

8.00 - 8.45

1

8.45 - 8.55

2

8.55 - 9.40

2

9.40 - 9.55

3

9.55 - 10.40

3

10.40 - 10.50

4

10.50 - 11.35

4

11.35 - 11.45

5

11.45 - 12.30

5

12.30 - 12.40

6

12.40 – 13.25

6

13.25 – 13.35

7

13.35 - 14.20

7

14.20 - 14.30

8

14.30 - 15.15

 

 

 

Volitelné předměty (bude upřesněno): 

Ročník

Název předmětu

Týdenní čas. dotace

Vyučující

6.

Přírodovědné praktikum

2

 

Sportovní výchova - kopaná

2

 

Taneční a pohybová výchova

2

7.

Informační technologie

2

 

Konverzace v anglickém jazyce

2

8.

Informační technologie

2

 

Konverzace v anglickém jazyce

2

9.

Informační technologie

2

 

Fyzikálně-chemický seminář

2

 

Seminář z českého jazyka

2

 

__________________________________________________________________

Termíny zápisu: 

   

Otevřený Květňák - okénka pro předškoláky

  • leden - březen 2019

 

Zápis do prvních tříd

  • 9. a 10. dubna 2019

 

Desatero předškoláka

  • květen 2019

  

 

 

__________________________________________________________________    

Celoškolní akce: 

   

Absolventský týden

  • 17. - 21. června 2019

Činnost zájmových kroužků

  • 17. září 2018 – 14. června 2019

Cvičení dětí MŠ v hale

  • říjen 2017  – duben 2018

Akce školy

  • Zahradní slavnost – vítání prvňáčků 25.září 2018
  • Vánoční jarmark – 8. prosince 2018
  • Vánoční koncert – prosinec 2018
  • Karneval –  února 2019
  • Ples ZŠ Květňák 40 let v TOP Hotelu Praha – 15. března 2019
  • Jarní koncert – květen 2019

 

Září:                                                                         

  • 25.9. Zahradní slavnost – vítání prvňáků                                           
  • 6. 9. Burza kroužků                                                                                               
  • 1.-7.10. EDISON                                                                                            
  • Adaptační výjezdy
  • Srdíčkové dny (ŽP) 

Říjen:     

  • Oborový den – 100 let republiky
  • Soutěž v aerobiku Rabbit Cup 

Listopad: 

  • Sběr papíru                                                                                         
  • Sportovní setkání srbských a českých škol
  • Minikopaná pro 1. stupeň  (ŽP)   
  • Minikopaná pro 2. stupeň  (ŽP) 
  • Rodičovská kavárna                                                                                                                                   

Prosinec: 

  • Vánoční jarmark                                                                                                    
  • Vánoční koncert v KCMT                                                                                  
  • Zahraniční výjezd Nj Drážďany                                                                         
  • Charitativní akce pro psí útulek (ŽP)                                                                  
  • Květňákmánie (ŽP)                                                                                                                                                    

Leden:                                                                           

  • LVVZ 7. tříd                                                                                                        
  • Fotbalový turnaj I. stupně Kop Cup                                                                                                   
  • Rodičovská kavárna 
  • Termín pro odevzdání absolventské práce v podobě MS Word: 16. 1. 2019

Známka za absolventskou práci zahrnuje splnění jednotlivých kritérií, dodržení povinných konzultací a průběžnou aktivitu žáka na práci. Známka, obdržená za absolventskou práci, bude mít vliv na výslednou známku z daného předmětu v 1. i 2. pololetí. Známka za AP má váhu známky ,,čtvrtletní práce“.

                                          

                                         

Únor:                                                                                                           

  • Karneval (ŠD)         
  • Počítačová soutěž                                                                                          
  • Recitační soutěž I.stupně                                                                                                      
  • Rodičovská kavárna

Březen:  

  • Šachový turnaj (ŽP)                                                                                                
  • Pěvecká soutěž                                                                                                    
  • Rodičovská kavárna 
  • Společenský večer 15.3.2019                                               

Duben:  

  • Soutěž Pět proti pěti (ŽP)   
  • Pálení čarodějnic (ŠD)
  • Rodičovská kavárna

Květen: 

  • Jarní koncert  ( KC Matky Terezy )                                                        
  • Rodičovská kavárna

Červen:    

  • Den dětí pro MŠ 
  • Termín pro odevzdání prezentace MS PowerPoint pro obhajobu: 7. 6. 2019  (Termín pro odevzdání absolventské práce v podobě MS Word: 16. 1. 2019)

Absolventský týden: 17. – 21. 6.

Známka za absolventskou práci zahrnuje splnění jednotlivých kritérií, dodržení povinných konzultací a průběžnou aktivitu žáka na práci. Známka, obdržená za absolventskou práci, bude mít vliv na výslednou známku z daného předmětu v 1. i 2. pololetí. Známka za AP má váhu známky ,,čtvrtletní práce“.

                                          

                                         

__________________________________________________________________   

Školy v přírodě:                                                    

 Termín pro školy v přírodě a výlety

  • 13. - 17. května a 20. - 24. května 2019