Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

8.3.2019 HÁZENÁ – PRAŽSKÉ FINÁLE 2019

V pátek 8.3.2019 se děvčata starší zúčastnila pražského finále v házené, kam postoupila bez boje rovnou z obvodu, neboť se na házenou v Praze 11 nikdo jiný nepřihlásil. Naše dívky hrály tak úžasně, že se to vypsat ani vypovědět nedá. Hned po prvním utkání s Edenem, který skončil nakonec druhý a my nad ním vyhrály 11 : 2, jsme získaly respekt a obdiv všech hráček, trenérů i rozhodčích. V družstvu máme tři házenkářky – Kláru a Šárku z 9.A a Kateřinu z 8.A. Ty jsou sehrané a předváděly nádherné herní kombinace ze kterých až zrak přecházel. Byla to symfonie. Se ZŠ Kuncova jsme vyhrály 10 : 4, se ZŠ TGM 7 : 3 a se ZŠ Bratří Jandusů 12 : 2, ale ty jsme šetřily, byly nejslabší. Proto si Klára se Šárkou na druhý poločas na chvíli sedly na střídačku. V brance nám fantasticky chytala Anička. Sice si „vyhodila“ koleno, ale „nahodila“ si ho zpět a pokračovala ve hře. Šárce zase soupeřka málem zlomila nos, musely jsme zajít do restaurace pro led a chladily jsme. Ještě, že házenkářky nejsou žádné „fňukny“. Je to drsný sport, na který nemá každý buňky.

Kromě již zmíněné Kláry, Šárky, Aničky a Kačky skvěle doplnily naše družstvo Alice, Eliška a Kristýna z 9. A, Veronika a Míša, obě z 9. B a Aneta s Bárou z 8. A.

Děvčatům gratulujeme k vítězství a děkujeme za skvělou reprezentaci Květňáku a já jim děkuji za překrásný sportovní zážitek, na který nikdy nezapomenu.

                                                                                                                                      Jiřina Štrossová, uč. TV