Zápis

Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

1.2.2018 OVOV – Pětiboj všestrannosti olympijských vítězů

Den po vysvědčení, ve čtvrtek  1.2.2018, se zúčastnilo osm našich žáků pětiboje všestrannosti olympijských vítězů ve sportovní hale Jedenáctka. Přišlo celkem 38 škol, hlavně pražských. Ale přijeli i mimopražští, např. z Tachova, ze Strakonic nebo z Nymburka.

Naše škola obsadila v soutěži družstev 15. místo, což ve vysoké konkurenci, která se tam sešla, není vůbec špatné. V soutěži jednotlivců nám udělal velikou radost náš Tomas, který ve své kategorii těsně zvítězil! Vynikající úspěch. Z dívek byla nejlepší Veronika, která byla 15.

OVOV je vždy velmi pěkná akce, i dobře sponzorovaná. Děti dostaly žlutá trička, občerstvení a ti nejlepší medaile a čepici „raškovku“, kterou mají ve své výbavě čeští olympionici. Opět byla i autogramiáda našich významných sportovců.  Letos to byli např. Michal Navrátil, skokan do vody (High diving – extrémní skoky), mistryně světa ve sportovním aerobiku Denisa Barešová nebo badmintonisté Petr Koukal a mladý Adam Mendrek. Všichni účastníci si tak odnášeli pěkné zážitky.