Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

19.10.2018 Plavecké závody

V pátek 19.10.2018 se žáci naší školy zúčastnili plaveckých závodů v bazénu Jedenáctka. Mohli bychom tento pátek nazvat stříbrným, neboť jsme vybojovali tři stříbrné medaile.

V dívkách šestých tříd Nikola svou rozplavbu na 50 m prsa vyhrála časem 52,3, ale nakonec skončila druhá o necelou vteřinu. Škoda, že se stále otáčela, téměř zastavila, neboť neviděla své soupeřky a myslela, že špatně odstartovala. Nebýt otáčení, jistě by vyhrála.

Druhou stříbrnou na 50m prsa vybojovala opět po roce Aneta za čas 50,7 a třetí stříbro máme díky štafetě osmé třídy 4x50m volným způsobem. Plavali v ní Filip, Šimon, Kateřina a Aneta.

Mrzí nás, že na plavecké závody skoro nikdo nechce chodit. Všichni tvrdí, že neumí plavat…Přitom je to velmi pěkná akce výborně zorganizovaná, pořádaná městskou částí Prahy 11 ve spolupráci s Aqua Sport Clubem. Děti měly čas si zaplavat dle libosti v bazénu, užily si tobogán a další zábavné vodní atrakce. Všichni dostali upomínkové dárky, včetně pantoflí a jedné volné vstupenky do bazénu na hodinu + 20 min. Medailisté dostali kromě medaile věcné ceny.

                       Těšíme se již na plavecké závody v příštím roce!

 J. Štrossová, uč. TV