PLES

Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

Cross Cup Praha 11 - běh (říjen)

CROSS CUP 2018

Ve čtvrtek 11.10. a v pátek 12.10. 2018 se konala významná sportovní akce, a to přespolní běh Cross cup, který organizovala ZŠ Campanus. Běhalo se na novém místě, v parku u Chodovské tvrze, kde není terén tak členitý a je tam skoro rovina.

Žáci prvního stupně nám svým výsledkem vyrazili dech, neboť v celkovém hodnocení škol zvítězili! Nečekali jsme to, a proto při přebírání velikého zlatého poháru tam již naši prvostupňoví závodníci nebyli, neboť odjeli do školy. Pohár tak přebral Kuba z 6. B a paní učitelka Belladová.

A kdo se zasloužil o tak skvělý výsledek? Martin z 2.B zvítězil ve čtvrtek, Markéta, také z 2.B, byla druhá a Aneta čtvrtá. Jára z 3.B doběhl třetí. V pátek si v kategorii pátých tříd v napínavém finiši doběhl pro zlato Tobiáš, Albert byl těsně bronzový. Tři chlapci ze 4. tříd se umístili v první desítce – Jára byl čtvrý, Pavel sedmý a Max osmý.

Náš druhý stupeň tentokrát tak úspěšný nebyl. Získali jsme jen jednu medaili, a to stříbrnou, kterou vybojovala již po třetí za sebou Alice z 9. třídy. Šárka byla pátá. Tuto dvojici pěkně doplnila Veronika, která doběhla v první polovině startovního pole. Škoda, že na příštím Cross cupu nám budou tyto spolehlivé závodnice už chybět. Z chlapců zaběhl nejlépe trénovaný fotbalista Marek, který byl pátý.

Děkujeme všem závodníkům, i těm méně úspěšným, za bojovnost a za pěknou reprezentaci školy.

Jiřina Štrossová, uč. TV

___________________________________________________________________

13.10.2017 CROSS CUP 2017

I letos se naši žáci z 4. až 9. tříd zúčastnili přespolního běhu Cross cup, a to v pátek 13. října. Třinácka byla šťastná pro Alberta ze 4. třídy, který navázal na předchozí úspěchy a opět suverénně zvítězil. Hned za ním si doběhl pro stříbrnou medaili Tobiáš. Stříbrnou si z loňského roku zopakovala i Alice. Konkurence na Cross cupu je veliká a trať v členitém terénu je náročná, proto i umístění v první desítce je úspěchem.

Všem účastníkům děkujeme za jejich bojovnost a nasazení. Škoda jen, že někteří žáci, kteří by mohli uspět, na Cross cup nechtěli jít. Když je kopaná nebo florbal, to chtějí jít všichni, ale poprat se s nelehkou tratí, překonávat nepříjemné pocity a sotva popadat dech po doběhu, to už mnozí podstoupit nechtějí. Tím spíše si vážíme těch, kteří na Cross cup šli, i když věděli, že na medaili sotva dosáhnou.

Jiřina Štrossová, uč.TV

foto zde

13. a 14.10.2016 Cross Cup Praha 11

1.stupeň veleúspěšný - 1. (Bertík), 2. a 4.místo (všichni z 3.B).

2.stupeň - stříbro (Alice, 7.A)

Několik žáků z obou stupňů je v první desítce, POCHVALU za účast zaslouží Martin (8.A)

GRATULUJEME

Miloslava Králíčková, pyšná třídní učitelka 3.B

Mgr. Jiřina Štrossová, vyučující TV

Není to tak dávno, co naše škola v součtu všech výsledků zvítězila. Letos jsme skončili na opačném konci. Děkuji všem, kteří se zúčastnili a poprali se s náročnou tratí i chladným počasím. Zvláště děkuji těm, kteří obětavě běželi i přes svůj zdravotní handicap, zatímco někteří zdatní a trénovaní sportovci si seděli v teplém kině, pojídali popcorn a pak se nám smáli, místo aby se styděli.