Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

Házená - pražské a republikové kolo - květen

3.5.2017  Pražské kolo v házené - mladší žákyně

Děvčata postoupila do republikového kola, které se koná koncem května v Karviné.

FANDÍME UŽ ODTEĎ

V družstvu jsou dívky, které se házené věnují: Klára - nechytatelné góly,                                                                     Šárka, Lucka, Katka, Anička K.,
výborně je doplňují: Aneta, Amanda, Anička, Alice,
radami přispěl Lukáš

Mgr. Jiřina Štrossová, vyučující Tv

____________________________________________________________

NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ – FINÁLE ČESKÉ REPUBLIKY V KARVINÉ

24. – 26. 5.2017 

Asi všichni byli zvědaví, jak dopadneme na národním mistrovství škol v házené. Bohužel jsme se vrátily bez medaile. Naše sny o vítězství se totiž rozplynuly ještě před zahájením turnaje, když Anička, naše výborná, trénovaná brankářka, nešťastně uklouzla na rozlité vodě na chodbě školy, kde jsme byly ubytované. Upadla a pohmoždila si zápěstí. Myslely jsme, že bude moci se „zatejpovaným“ zápěstím chytat, ale nešlo to. Tak Anička místo do brány putovala na chirurgii, dostala ortézu a řekli 10 dní klid. Co teď? Náhradní brankářku jsme neměly, tak chytala Šárka, ale ta nám citelně chyběla v poli, pak chvíli drobná Aneta a nakonec obětavá Anička, která zpočátku nic nechytila, co střela, to gól, ale postupně se rozchytala a druhý den již všechny střely do brány nešly.

Dívky bojovaly jako lvi, ale pak se ještě zranila Nicol, natáhla si vazy v koleni, na chirurgii dostala ortézu a berle. Šárka byla drsně faulovaná soupeřkami, upadla a uhodila se hodně do hlavy a ramene. Zůstala ležet, byla otřesená, ale pak za potlesku celé haly vstala a hrála dál. Házená je zkrátka kontaktní sport a vyžaduje tvrdší povahy.

V boji o bronzovou medaili jsme nakonec prohrály se Starým Jičínem o jeden jediný gól, 10:11, když den před tím jsme ho porazily 11:10. Byly jsme zdrcené a obrečely to. Dívky si medaili za bojovnost a nasazení zasloužily. Jedinou náplastí na naše zklamání bylo alespoň ocenění Kláry, která byla vyhlášená jako nejlepší střelec turnaje.

Na závěr ještě vyjmenuji naše reprezentantky, které tedy obsadily nepopulární 4. místo v České republice: dvě Aničky, Klára, Šárka, Nicol, Eliška, Alice, Lucka, Kateřina, Amanda a Aneta.

Ještě bych chtěla poděkovat KPŠ za finanční příspěvek na jízdné vlakem do Karviné a zpět.

 

                                                                                         Mgr.  Jiřina Štrossová, uč. TV