Otevřená základní škola · Květnového vítězství 1554, Praha 4 – Jižní Město

MINIKOPANÁ - pro 1.stupeň - listopad

15.11.2017

Ptakopysk prošel v letošním školním roce první velkou zatěžkávací zkouškou. Všech 18 parlamenťáků se na minikopanou 1. stupně dlouho  a poctivě připravovalo - soutěž absolvovalo 120 dětí, a to poprvé z obou našich  budov - a díky skutečnému nasazení organizátorů proběhla ke spokojenosti všech.

Musím přiznat, že když jsme ráno dorazili na K2 s cílem, co nejrychleji převést se všemi věcmi 60 úplně malinkatých dětí, drobně jsem znejistěla, ale teď už vím, že nebylo  proč. „Trenéři asistenti“ bezvadně opečovávali své skupinky, dlouhou chvíli jim krátili hraním her, po čtyřech až pěti hodinách (podle umístění) zase bezpečně odvedli své svěřence i zpět, předali je, popřípadě na ně dohlédli i při obědě.

Už během dopoledne byly zapisovány připomínky, jak příští rok minikopanou ještě vylepšit, takže se můžeme těšit a hlavně jsme si zkusili, že i když propojit obě budovy pro větší  akci je trochu mazec, že je to jen mazec počáteční, který postupně zvládneme. 

Děkuji všem Ptakopysčatům za bezvadně odvedenou práci. Pochvala patří určitě hlavnímu organizátorovi Markovi, jeho dvěma pomocníkům z 8.B, rozhodčím, všem paní učitelkám z K1 a K2 a Tomášovi Večeřovi, který s plným nasazením celý turnaj  zaštítil a občas i nějakou tu chybku zachránil. 

Katka